Bahçeli: Barzani bağımsızlık oyununa devam ederse çok kötü sonuçlar olacaktır

IKBY'deki referanduma tepki gösteren Devlet Bahçeli "Barzani ateşle oynamaktadır. Kendi kazdığı kuyuya düşecek,...

Bahçeli: Barzani bağımsızlık oyununa devam ederse çok kötü sonuçlar olacaktır
Bahçeli: Barzani bağımsızlık oyununa devam ederse çok kötü sonuçlar olacaktır Seyfullah
Bu içerik 1044 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi açılışında konuştu. Bahçeli, "Barzani ateşle oynamaktadır. Kendi kazdığı kuyuya düşecek, ısrarında devam ederse kahredici azabı tadacaktır" diye konuştu. 

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

Beynelmilel hukukla bağdaşmayan bu alçakça eyleme cüret edenler ayrılma projelerine hizmet etmektedir. Yalnızca Irak'ın değil, tüm bölgenin kargaşaya sürüklenmesini sağlamaktadır. Bölgede yaşanan kargaşası fırsata çevirerek Türk yurtlarına çöreklenmek isteyen Barzani ateşle oynamaktadır. Kendi kazdığı kuyuya düşecek, ısrarında devam ederse kahredici azabı tadacaktır. 

Irak'ta Türkmen kardeşlerimiz üzerinde baskı oluşturanlar hıyanet içindedir. Türkmen kardeşlerimiz katiyen yalnız değildir. Gözümüz karadır, kararımız nettir, duruşumuz nettir. Irak'ın son derece hassas hale gelen toplumsal yapısına ilave olarak bir de referandum uydurma sebebi ile bölücülüğü körüklemek önüne geçilmesi zor yerel koşulları doğuracaktır. Asal emeli 4 parçalı Kürdistan'ı oluşturmaktır. Vaziyet bu kadar açık ve netken ikilemli izahlara aldanacak değiliz. Arka tasarıda Barzani'nin sırtını sıvazlayıp PKK/PYD'nin önünü açıp olanaklarını artırmanın hesabını yapıyorlar. 

Terör örgütleri ile aleni işbirliği yapılmakta, bir başka terör örgütü yasal gösterilmeye çalışılmaktadır. Biz kimlerin neyi amaçladığını gayet iyi biliyoruz. Hedefteki ana ülke Türkiye'dir. Türk milletinin gücü bunların alayına yetecektir, yeter ki bir olalım. Devlet milleti ile el ele vererek bütün meselelerin üstesinden kesinlikle gelecektir. Önemli olan devletle ulus arasındaki güveni en üst düzeyde tutmayı muvaffak olmaktır. 

barzani mhp bahçeli ıkyb ırak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor