Facebook'tan yalan haberlere karşı kritik adım!

Facebook, asılsız haberlerle mücadele kapsamında Türkiye'deki 44 milyon kullanıcıya yardımcı olmak için "Asılsız...

Facebook'tan yalan haberlere karşı kritik adım!
Facebook'tan yalan haberlere karşı kritik adım! Seyfullah
Bu içerik 900 kez okundu.

Facebook, insanların asılsız haberleri saptamasına yardımcı olacak yeni bir eğitim aracını Türkiye’deki kullanıcılarının hizmetine sundu.

5 Ekim 2017 tarihinden itibaren kullanıma açılmaya başlayan “Asılsız Haberleri Saptama” rehberi, dikkat çekmesi emeliyle Türkiye’de Facebook kullanan 44 milyon insanın Haber Kaynağı’nın en tepesinde belirecek.

Rehber gösteriminin üzerine tıklandığında erişilen Facebook Yardım Merkezi’nde; web uzantılarının kontrol edilmesi, kaynağın araştırılması ve mevzubahis başlıkla alakalı diğer raporların aranması gibi konularda daha fazla bilgi ve kaynak bulunuyor.

Facebook bu araçla hem platform içinde, hem de dışında insanlara asılsız haberleri saptama ile ilgili yardımcı olmayı amaçlıyor.

 

İnsanların Facebook’ta doğru bilgi görmek istediğinin şuuruyla hareket eden Facebook, asılsız haberlerin Facebook topluluğuna zarar veren olduğuna ve doğru bilgi akışını engellediğine inanıyor.

Asılsız haberlerle mücadelede daimi olarak yeni araçlar geliştiren Facebook’un bu çalışmalarının ehemmiyetli parçalarından birini de insanların asılsız bir haberle karşılaştıklarında daha bilgili kararlar vermelerine yardımcı olacak stratejilerin paylaşılması oluşturuyor.

Asılsız haberlerle mücadele dahilinde Türkiye’de Kadir Has Üniversitesi ile işbirliği yapan Facebook, platformu kullanan insanlar için güvenli ve saygılı bir tecrübe oluşturmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

facebook haber yalan haber haber sosyal medya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı