Erdoğan'dan Sürpriz Görüşmeler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve AK Parti Grup Başkanvekilleri ile görüşecek.

Erdoğan'dan Sürpriz Görüşmeler!
Erdoğan'dan Sürpriz Görüşmeler! Seyfullah
Bu içerik 2069 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve AK Parti Grup Başkanvekilleri ile görüşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hem Meclis Başkanı İsmail Kahraman hem de AK Parti Grup Başkanvekilleri ile görüşeceği belirtildi.

BEŞTEPE'DE SÜRPRİZ GÖRÜŞMELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceden planlanan programında bu görüşmeler yer almıyordu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak AK Parti Grup Başkanvekillerini Beştepe'de kabul edecek.

GÖRÜŞME YARIN

Yarın gerçekleştirilecek görüşmenin gruplar halinde gerçekleşeceği açıklanmıştı. Yarın yapılacak görüşmelerde Meclis Başkanlığı seçiminin de görüşüleceği belirtiliyor.

MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ 17 İLE 21 KASIM TARİHLERİNDE OLACAK

İç tüzük gereği 12 Kasım tarihinde resmi adaylık başvuruları başlıyor. Bunun için 5 günlük bir adaylık zamanı var. 12 Kasım sabah saatlerinden 16 Kasım gecesi saat 24'e kadar milletvekili olan arkadaşlarımız bu seçim konusunda resmi müracaatlarını yapma haklarına sahiptirler. Hiç bir siyasi parti bu seçime aday gösteremezler. Tüzüğe göre 17 ile 21 Kasım tarihleri arasında Meclis Başkanının seçilmesi gerekiyor. Siyasi partilerle görüşmeler gerçekleştirildikten sonra 20 Kasım Pazartesi günü seçimler 4 tur halinde yapılır. İlk iki turdan 367 oy, ikinci turda ve üçüncü turda 276 sağlanıp çoğunluğun sağlanması gerekir. 3. turda da salt çoğunluk bulunmaz ise son turda en yüksek oyu alan seçimi kazanır. Partiler ilk olarak öncelikle kendi adaylarını çıkarırlar. İkinci turda çekilenler de oluyor. Bu şekilde olacağı tahmin edilen seçimin kazananı 3. turda kesin belli olur.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor