ABD, Rusya ve Ürdün'den Flaş Anlaşma!

Ürdün, Rusya ve ABD, Suriye'nin güney bölgesinde çatışmasızlık alanı oluşturulması konusunda anlaşmaya vardığı belirtildi.

ABD, Rusya ve Ürdün'den Flaş Anlaşma!
ABD, Rusya ve Ürdün'den Flaş Anlaşma! Seyfullah
Bu içerik 2173 kez okundu.

Ürdün'e bağlı resmi haber ajansı olan PETRA'nın son dakika haberine göre, Ürdün Enformasyon Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Muhammed el-Mumeni, ABD, Rusya ve Ürdün'den gelen yetkililerin başkent Amman'da bir araya gelerek, Suriye'nin güney bölgesinde çatışmasızlık alanı kurulması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

ATEŞKES SAĞLANMASI HEDEFLENİYOR!

Anlaşmanın ana hedefi ise Suriye'de şiddet olaylarını durdurmak ve kriz içerisinde süren siyasete çözüm bulmak amacı ile ortak çabalar çerçevesinde atılmış olan bir adım olduğunu belirten Mumeni, "Yeni anlaşma, üç ülkenin 7 Temmuz'da Suriye'nin güneybatısındaki temas noktaları boyunca ateşkes sağlanması anlaşması açısından yaptığı düzenlemeleri destekliyor."ifadelerini kullandı.

Ürdün'ün girişimleri sonucunda söz konusu üç ülke arasında Mayıs ayında başlayan görüşmeler, ateşkesin desteklenmesi, ülkede yeniden istikrar sağlanana kadar gerginliğin düşürülmesi ve bölgeye insani yardımların ulaşmasına izin verilmesi anlaşmasıyla sonuçlanmıştı.

abd rusya ürdün suriye krizi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor