Kadınlarda Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi bir kadının en büyük kabusudur. Her 3 kadından 1i saç dökülmesi sorunu yaşar. Saç dökülmesi hormonlarda yaşanan değişiklik sonrası özellikle menopoz sonrası artar.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi bir kadının en büyük kabusudur. Her 3 kadından 1i saç dökülmesi sorunu yaşar. Saç dökülmesi hormonlarda yaşanan değişiklik sonrası özellikle menopoz sonrası artar. Saç dökülmesinde kadınlar erkeklere göre daha derin psikolojik sorunlar yaşar. Saçlar neden dökülür, saç dökülmesinin tedavisi var mı? Sorularını sizler için özel olarak Medikal Estetik Hekimi Doktor Meltem Ayran’a sorduk.

Saç Dökülmesi Sebepleri Nelerdir

Kadınlarda saç dökülmesinin birçok sebebi var: hastalıklar, hormonal düzensizlikler, ilaç kullanımı, fiziksel psikolojik stres ve genetik yatkınlık saç dökülmesinin nedenleridir. Saçlarınızda anormal bir durum fark ettiğiniz anda mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Saç Dökülmesi Kaç Tipte Görülür?

Kadınlarda saç dökülmesi 'Ludwig Sınıflaması' ile 3 tipe ayrılır. Tip 1 dökülmede, saçlardaki azalma saça şekil verilerek kamufle edilir. Tip 2 dökülme, orta hat çizgisinde önemli bir azalma meydana gelir. Tip 3 dökülme, başın tepesinde saç derisi artık görünür hale gelir.

Saçları Güçlendiren Yöntemler

Saçı güçlendirmek için besin takviyeli şampuan kullanmalısınız. Şampuan kullanmadan önce mutlaka doktor önerisi almalısınız.  Saç mezoterapisi, saça özel kokteyller, saç aşısı, PRP gibi uygulamalar saç tedavilerinin önemli bir bölümünü oluşturur. Saç dökülmesi tedavisinde ilk olarak sorun tespit edilir. Soruna neden olan etmenler ortadan kaldırılmaya çalışılır.

seyfullah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER