Burun Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Burun estetiği operasyonundan önce doktorla görüşme oldukça önemlidir. Ameliyat öncesi değerlendirme, sürecin ideal şekilde ilerlemesi adına mutlaka detaylı şekilde gerçekleştirilmelidir.

Burun Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Burun estetiği operasyonundan önce doktorla görüşme buca eve gelen kça önemlidir. Ameliyat öncesi değerlendirme, sürecin ideal şekilde ilerlemesi adına mutlaka detaylı şekilde gerçekleştirilmelidir.

Ameliyatı yapacak olan doktor, hastanın tüm şikayetlerini bilmelidir. Buna göre burun ameliyatının planlaması gerçekleştirilmektedir. Kişilerde yalnızca estetik problemler değil, burunla ilgili işlevsel sıkıntılar () gibi de olabilir. Bunlar solunumla ilgili olabilir ya da burun akıntısı, genizde akıntı ve baş ağrısı olabilir. Bu tarz rahatsızlıkların da mutlaka ameliyat öncesinde doktorla paylaşılması gerekir.

Bu şekilde yapılan değerlendirmeler sırasında, hastanın burun görüntüsüyle ilgili talepleri, şikayetleri dinlenir ve sonunda hasta-doktor ortak bir noktada buluşur. Ameliyat sonrası kişilerde hayal kırıklarının olmaması açısından ameliyat öncesi görüşmeler kesinlikle gereklidir. Merkezimizde hastaların fotoğrafları üzerinde yüz ve boyun ölçüleri, burnun yüze göre uygun ölçüleri hesaplanabilmektedir.

Teknolojinin gelişmesiyle ameliyat öncesinde söz konusu olan sorunlar en ufak ayrıntısına kadar incelenerek, operasyon sonrası görüntü gerçekçi bir şekilde üç boyutlu olarak görüntülenebilir.

Burun Ameliyatından Sonra

Burun operasyonlarından sonra burnun üzerindeki bandaj ve alçı iki haftaya yakın özenle korunmalıdır. Bandaj ve alçının ıslanmaması, aşırı sıcak ya da buharlı yerlere maruz kalmaması gerekir. Ameliyat sonrası ilk iki gün gözlerin üzerine belli aralıklarla soğuk tatbiki yapılmalıdır. Aşırı sıcak ortamlar burunda şişme yapmaktadır. Sıcak ortamlarda durulmamalıdır.

Operasyonun ardından fiziksel aktivitelerden uzak durulmalıdır. ndan sonra özellikle göz altlarında ya da yüzün genelinde şişlikler gelişebilir. Bu tür şişliklerin olması normaldir ve en geç 2 haftaya kadar kaybolur. Yaklaşık 2 ay kadar gözlük kullanılmaması da iyileşme sürecinin sağlıklı geçmesi adına tavsiye edilir. Bu dönemde lens kullanımı tercih edilmelidir.

Burun açıldıktan sonra hafifçe ovalayarak cilt sıvı sabun ya da losyonla temizlenebilir. Bandaj alındıktan sonra makyaj ürünleri de kullanılabilir. Ameliyattan sonraki 1 ay boyunca buruna hasar verebilecek boğazlı kazak ya da sıkı boyunlu giysiler giyilmemelidir. Operasyonun ardından özellikle güneşli havalardan korunmak, düzenli şekilde güneş kremi kullanmak faydalı olacaktır.

Ve son olarak ameliyatı yaptıran kişilerin yüz mimiklerini çok sık kullanmamaları gerekir.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0