Burun Eti Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir

Burun deliği içerisinde üst, orta ve alt olmak üzere toplam 6 tane bulunan dokular burun eti olarak tanımlanmaktadır.

Burun Eti Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir

Burun deliği içerisinde üst, orta ve alt olmak üzere toplam 6 tane bulunan dokular burun eti olarak tanımlanmaktadır. Burun etleri hava akımının sağlanmasını ve koku duyusunun alınmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda ısı ve nem oranına göre büyüyüp küçülmektedir ve gün içinde farklı zamanlarda çekilen tomografi ya da MR görüntülerinde farklı boyutlarda çıkabilmektedir. Burun eti bazı kişilerde kalıcı olarak büyür ve kişilerin solunumunu ve koku almasını engelleyebilmektedir. Bu durum burun eti küçültme uygulamaları ile tedavi edilebilmektedir.

Burun etinin büyüme nedenlerinin başında alerji gelmektedir. Cinsel performans artırma amaçlı kullanılan ilaçlar, üst solunum yolu hastalıkları ve hamilelik döneminde değişken hormonlar da burun eti büyümesine neden olabilmektedir. Burun eti büyümesinin tanı ve tedavisi bir KBB uzmanı tarafından yapılmaktadır.

Son yıllarda burun eti küçültme tedavisi lazer ile gerçekleştirilmektedir. Lazer ile tedavi cerrahi müdahaleye göre daha konforludur. Daha hızlı iyileşme sağlanması, daha az kabuk bağlanması ve mutlak bir çözüme ulaşılması sebebi ile lazer ile tedavi önerilmektedir.

İşitme, koku alma, görme gibi duyu organlarına yapılacak müdahalelerde doktor seçiminin önemi büyüktür. Tecrübeli ve donanımlı bir doktor ile yürütülen süreç duyu kaybının yaşanma riskini azaltmaktadır. Özellikle KKB alanında deneyimli doktorların tanı ve tedavisi iyileşme sürecinin kısalmasını ve başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Bademcik ve geniz eti ameliyatı gibi uygulamaların öncesinde uzman doktorun önerdiği ilaçlar ve talimatlarına uymak cerrahi müdahaleye gerek kalmadan iyileşmenin sağlanması da mümkün olabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0