Doğal Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burunlarda biçimsel olarak bozukluk varsa, kişiyi rahatsız eden bir yapıdaysa burun estetiği ameliyatları (rinoplasti) ile bu düzeltilir.

Doğal Burun Estetiği (Rinoplasti)

Kişilerde burun, yüzün en önemli merkezlerindendir. Gözler, kaliteli bir cilt ve burun direkt olarak kişinin yüz ifadesini ortaya koyan baskın bölgelerdendir. Burun yapı olarak, yüze uyumluysa fark edilmez. Ancak uyumsuz burunlar, hemen ilk bakışta fark edilir. Burunlarda biçimsel olarak bozukluk varsa, kişiyi rahatsız eden bir yapıdaysa burun estetiği ameliyatları (rinoplasti) ile bu düzeltilir.

Estetik burun ameliyatı ülkemizde, buca eve gelen kça yaygın bir estetik işlemdir. Ve bu tür ameliyatlar mutlaka tecrübe, yetenek, uzmanlık gerektirir.

Burun, kişiden kişiye göre değişim gösteren, buca eve gelen kça ‘özel’ bir organ buca eve gelen ğu için, herkeste geçerli olan standart bir burun tipi söz konusu olamaz. Ayrıca hiçbir estetik burun operasyonu, başkasınınkiyle benzetilemez. Rinoplasti, kişilerde yalnızca estetik sorunları değil, burnun işlevsel problemlerini de çözmeyi amaçlar.

Ayrıca merkezimizde çok önem verdiğimiz bir konu, burun estetiği ameliyatlarında doğal bir yapıya kavuşmaktır. Kişilerde, güzel burun denilince akla gelen ‘minik, fındık gibi burun’ kavramları buca eve gelen kça demode karşılanır. İdeal burun kişinin doğal yüz yapısına uygun olan ‘natürel’ ve kişiyle özdeş biçimde burun olarak tanımlanır. Hele ki ünlü, güzel ve popüler birinin burnuna benzer burun beklentisinde olmak, daha sonra kişileri hayal kırıklığına uğratabilmektedir.

Bizim için burun estetiği ameliyatlarında, kimsenin fark edemeyeceği kadar minimal değişimler yapmak başarılı ameliyatın göstergesidir. Kimsenin fark edemediği ancak net bir değişim buca eve gelen ğunu görebildiğimiz ameliyatlar, doğal bir yapıya ulaşabilmiş, denilebilir. Doğal burun ameliyatının diğer kriteri ise, ameliyat sırasında burundan çıkarılması gereken dokuları olması gerektiği kadar çıkarmaktır. Ya da dokuları titizlikle koruyabilmektir.

Burun estetiğinden önce doktor ve hastanın ön görüşme yapması çok önemlidir. Bu, hastanın beklentilerini ve taleplerini anlatabilmesi; doktorun da gerekli incelemeleri yapıp uygun ameliyat planlamasını yapabilmesi için önemli bir aşamadır.

Kliniğimizde gerçekleştirilecek rinoplasti operasyonu için hastalarımızın detaylı anamnezleri, burnun dış ve iç (endoskopik) muayeneleri, fotoğraf çekimi ve resim üzerinde yeni burnun nasıl olacağını gösteren burun simülasyon çalışmaları, daha önce yapılmış ameliyatların karşılaştırmalı fotoğrafları tarafımızda sunulmaktadır.

Burun estetiği dışında, bir diğer yaygın yapılan operasyon ise karın germedir. Detaylı bilgi almak için samsun rent a car ulaşınız.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0