En Çok Burun Estetiği Ameliyatı Yapılıyor

Estetik uygulamalar, yıllar içerisinde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte daha da çeşitlenmiş ve başarı oranı yükselmiştir.

En Çok Burun Estetiği Ameliyatı Yapılıyor

Estetik uygulamalar, yıllar içerisinde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte daha da çeşitlenmiş ve başarı oranı yükselmiştir. Ne var ki tüm bu gelişmelerin sonucunda yine de bugün tüm dünyada burun estetiği ameliyatı yaptırılmaktadır. Yüz ve yüz bölgesindeki diğer organlarla asimetrik ve orantısız şekilde buruna sahip kişilerin çokça tercih ettiği burun estetiği uygulaması; sağlıklı nefes alamama, darbe ve travma sonrasında oluşan kırıklık ve eğrilikler nedeni ile de sıklıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılan ve son yıllarda daha da konforlu hale gelmiş bir uygulamadır. Tecrübeli ve donanımlı uzman doktorların gerçekleştirdiği ameliyatların başarı oranı çok yüksektir. Estetik yaptıracak olan kişinin doktor ile ortak dil kurması ve karar aşamasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması; beklentilerin gerçeğe dönüşmesinde etken rol oynamaktadır. Bu nedenle kişinin istediği şekli doktora iyi anlatabilmesi bakımından görsel ile desteklemesi gerekmektedir. Bugün birçok estetik uzmanı, burun ameliyatı öncesinde 3D görsel tasarım cihazları ile ameliyat sonrası muhtemel görünümü önceden sağlayabilmektedir. Bütün bu süreç uygulamanın tatmin etmesi açısından önemlidir.

Burun estetiği uygulamasından sonra iyileşme sürecinde; aşırı yüz mimiklerinden, gülmekten ve hapşırmaktan kaçınmalı, ameliyat sonrası morluklar ve şişlikler için sık sık soğuk kompres uygulamalı ve yüz bölgesini herhangi bir darbeden korumalıdır.

Burun estetiği öncesinde kişi beklentilerini gerçekçi bir şekilde oluşturmalıdır. Güzellik ancak doğal bir görünümle sağlanmaktadır ve burun ameliyatının sonrasında çok küçük, çok kalkık burunlar hem çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir hem de arzu edilen güzel görüntüyü engellemektedir.

Detaylı bilgi için ; https://www.teomandal.com/

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0