GRİBE İYİ GELEN BİTKİLER

Bitki çaylarının buharı sinüs ve ciğerleri rahatlatır. Bu yüzden grip olan kişilere grip olduğu dönemde bitki çayları içmesi tavsiye edilir. Ilık bitki çayları boğaza iyi gelir.

GRİBE İYİ GELEN BİTKİLER

Bitki çaylarının buharı sinüs ve ciğerleri rahatlatır. Bu yüzden grip olan kişilere grip olduğu dönemde bitki çayları içmesi tavsiye edilir. Ilık bitki çayları boğaza iyi gelir. Boğazı yumuşatarak boğazda tahriş oluşumunu önler. Bitki çayları aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Gribin vücuda geçişini engeller. Mide şikâyetleri, halsizlik ve hazımsızlık gibi sorunları da bitki çayları ile çözebilirsiniz. Gribe iyi gelen bitkileri uzman yazar ekibimiz sizler için araştırıp derledi. Gribe iyi gelen bitkiler şunlardır:

  1. KUŞBURNU ÇAYI: Bağışıklık sistemini güçlendirip vücudun direncini hastalıklara karşı arttıran C vitamin deposu kuşburnu çayını günde 2-3 fincan tüketmelisiniz.
  2. EKİNEZYA ÇAYI: Üst solunum yolu enfeksiyonuna iyi gelen ekinezya çayını her gün 2 fincan kadar içebilirsiniz.
  3. HİBİSKUS ÇAYI: Zengin bir antioksidan kaynağı hibiskus çayı C vitamini yönünden zengin bir çaydır. Vücudu rahatlatan ve hastalıklardan koruyan çayı günde 3 fincan tüketebilirsiniz.
  4. IHLAMUR ÇAYI: Burun tıkanıklığını açan ıhlamur çayı boğaz ağrısına iyi gelip öksürüğü azaltmaya yardımcı olur. Ağrı ve iltihapları kısa sürede giderir.
  5. ZENCEFİL: Asya, Hindistan ve Arabistan gibi ülkelerde şifa kaynağı olarak kullanılan zencefil başta sindirim problemleri olmak üzere birçok rahatsızlığın giderilmesini sağlar. Mide bulantısı ve mide bozukluğuna iyi gelen zencefil çok iyi bir grip sökücüdür. Güçlü bir iltihap giderici olan zencefil akciğer ve sinüslerde toksin birikmesini önler. Solunum yollarını açarak rahat bir nefes almanızı sağlar. Vücut ısınızı arttıran zencefil ter atmanızı sağlar. Gribi kolay atlatmak için kendinize zencefil çayı hazırlayabilirsiniz.
  6. SARIMSAK: Kalp hastalıklarından kansere kadar birçok rahatsızlığı gideren sarımsak bakteri ve mantarların bir numaralı düşmanıdır. İçerdiği alisin maddesi ile gribi kısa sürede atlatabilirsiniz. Çiğ sarımsak ile domates suyunu bir araya getirip çorba yapabilirsiniz. Bu çorba gribi kısa sürede atlatmanızı sağlayacaktır.
  7. ZERDEÇAL: Gribi kesen ve boğaz ağrısını gideren zerdeçal içerdiği kurmumin maddesi ile gribin etkilerinden kurtulmanızı sağlar. Ilık süt içine atılan 1 tutam zerdeçal gripten kısa sürede kurtulmanızı sağlayacaktır. Zedeçalı hamile ve gebelerin tüketmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmez.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0