Jinekolojik Tedavide Gtat Uygulamaları

Çiftlerin aralarındaki duygusal bağ, bazı durumlar cinsel yaşamlarına da aynı oranda yansımamaktadır. Cinsel isteksizlik, vajinismus, sertleşme problemleri ya da erken boşalma gibi problemleri cinsel terapi ile tedavi edilmektedir.

Jinekolojik Tedavide Gtat Uygulamaları

Çiftlerin aralarındaki duygusal bağ, bazı durumlar cinsel yaşamlarına da aynı oranda yansımamaktadır. Cinsel isteksizlik, vajinismus, sertleşme problemleri ya da erken boşalma gibi problemleri cinsel terapi ile tedavi edilmektedir. Sağlıklı bir cinsel yaşamı olan birçok çift ise uzun süre denemelerine rağmen bebek sahibi olamamaktadır.

İnfertil yani kısırlık bugün çocuk sahibi olmak isteyen birçok çiftin problemidir. Farklı nedenlere dayalı yaşanan kısırlık probleminin birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Bu tedavi yöntemlerinden ilk önce en sık başvurulan yöntem aşılama yöntemidir. Hasta 3 kez aşılama uygulamasına cevap vermediği taktirde tüp bebek tedavisine geçilebilmektedir. Aynı zamanda da endometriozis hastaları tedavi buca eve gelen ğu halde gebelik oluşmuyorsa doktorlar tüp bebek tedavisini önermektedir. Tüp bebek tedavisi erkekte sperm sayısının ve kalitesinin düşük olması sebebi ile gerçekleşmeyen gebeliklerde de uygulanmaktadır.

Günümüzde jinekoloji alanında birçok tanı ve tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Bilimsel araştırmalar ve tıp teknolojisinin gelişmesi ile birlikte yeni yöntemler geliştirilmektedir. Aynı zamanda geliştirilen bu yöntemler uygulama sonrasında başarıya ulaşmaktadır. Bununla birlikte geleneksel, eve gelen layıcı ve alternatif tıp olarak nitelendirilen; tıbbın kimyasal maddelerden uzağında, doğaya yakın olan kısmı ile ilgilenen alanda yapılan çalışmalar da başarılı sonuçlar vermektedir. Gtat uygulamaları, sağlık bakanlığınca onaylanan şekilde gerçekleştirilmektedir. İyileşme sürecinin de sonuca dahil edilmesi bakış açısı geleneksel ve alternatif olarak tanımlanan bu yöntemlerde etkindir. Tüp bebek tedavisi sürecinde de gtat uygulamalarından destek almak, sürecin daha konforlu bir şekilde atlatılmasını sağlamaktadır.

Jinekolojik problemlerin ertelenmeden tedaviye başvurulması çok önemlidir. Uzun süre tedavi edilmeyen problemler zamanla daha ciddi hastalıklara yol açabilmektedir.

Detaylı bilgi için ; https://www.linakadinsagligi.com/

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0