Karaciğer nakliyle hayata bağlandı

Adana'da bir yıldır karaciğer nakli bekleyen hasta beyin ölümü gerçekleşen kişinin organlarını bağışlamasıyla hayata tutundu.

Karaciğer nakliyle hayata bağlandı

Adana'da bir yıldır karaciğer nakli bekleyen hasta beyin ölümü gerçekleşen kişinin organlarını bağışlamasıyla hayata tutundu.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinden yapılan açıklamaya göre Seyhan ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Mehmet Keskinkılıç bir yıl karaciğer yetmezliği tedavisi görüyordu. Hastanenin organ nakli kliniğinde Mehmet Keskinkılıç’a karaciğer nakledilmesine karar verildi. Beyin ölümü gerçekleşen bir kişinin organlarını bağışlamasından sonra 4 aydır nakil bekleyen Keskinkılıç’a gerekli testler yapılıp organ nakli yapıldı.

Karaciğer nakli 31 Aralık 2019 yılında hastanenin genel cerrahi ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Tolga Akçam ve Doktor öğretim üyesi Abdullah Ülkü

Karaciğer, 31 Aralık 2019'da, hastanenin Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga Akçam, Doktor Öğretim Üyesi Abdullah Ülkü ve Doktor Öğretim Üyesi Gökhan Sarıtaş'tan oluşan ekip tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonla Keskinkılıç'a nakledildi. Keskinkılıç nakilden sonra eski sağlığına yeniden kavuştu.

Ameliyat sonrası açıklama yapan Akçam yeni yıla bir karaciğer nakli ile girdiklerini ve ameliyatın çok başarılı geçtiğini belirterek "Bu nakil aynı zamanda Türkiye'de yeni yılın ilk karaciğer nakli. Haberi alır almaz ekip arkadaşlarımızla tüm yeni yıl programlarını iptal ederek alarm durumuna geçtik. Ameliyat da son derece başarılı geçti." ifadesini kullandı. Yeni yılla sağlıklı bir şekilde girmenin mutluluğunu yaşayan Keskinkılıç da operasyonu gerçekleştiren doktorlara teşekkür etti.

seyfullah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER