Lazer Epilasyon ile Her An Pürüzsüz

Baby face beauty, botoks gibi uygulamalar özellikle kadınların sıklıkla tercih ettiği gençleşme uygulamalarıdır. Bu uygulamalar; çalışan kadın nüfusunun fazla olduğu bölgelerde daha sık yaptırılmaktadır.

Lazer Epilasyon ile Her An Pürüzsüz

Tarih boyunca toplumsal yaşama biçimlerinin dönüşmesi; her dönem insan yaşamında değişikliklere ve yeniliklere yol açmıştır. Beslenme şekilleri, kadın erkek rolleri, iletişim konuları, güzellik gibi konular sürekli dönüşüm yaşamaktadır. Modern çağda güzellik olgusu ise hem kadınlar hem de erkekler için birbirine benzer biçimde şekillenmiştir. Tarih boyunca farklı kültürlerde istenmeyen tüylerden arınma amacıyla farklı yöntemler denenmiştir. Ancak modern toplumda bilimsel çalışmalar ve teknolojik gelişmelerin sonucunda istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Yüksek teknolojik cihazlarla cilt tipi ve rengine uygun olarak uygulanan lazer epilasyon; birçok kadın ve erkeğin istenmeyen tüylerinden kurtuluşu olmuştur. Farklı lazer epilasyon teknik ve imkanları bulunmakla birlikte sıklıkla kullanılan iki sistem vardır. Long Pulsed Alexandrite ve ND Yag Lazer sistemleri tecrrübeli uzmanlar tarafından son teknolojik cihazlarla uygulanan güvenilir iki yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Hava soğutma sistemi ile çalışan bu cihazlar özel ışınlar aracılığı ile kıl kökünü tahribata uğratmaktadır. Yaz mevsiminin uzun yaşandığı Antalya ve İzmir lazer epilasyon alanında çok fazla seçenek bulunabilen bölgelerdir. Seanslara bölünen uygulama sürecinde kişinin dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Bunlar; lazer epilasyon yapılacak olan bölgedeki tüylerin maksimum derecede uzamasını beklemek, seans aralarında bölgeye asit, alkol ve kimyasal madde içeren hiçbir maddenin temas etmemesi gerekmektedir. Epilasyon sonrasında ise; güneş ışınlarından korunma amacıyla koruyucu kremler kullanılmalı, bölge doğal yağ içeren ürünlerle nemli tutulmalı, kese ve liflenme işleminden kaçınılması gerekmektedir. Lazer epilasyon herhangi bir hormonal değişiklik yaşanmadığı sürece kalıcılığını koruyacaktır.

Modern çağın güzellik algısı teknolojinin imkanları ile birlikte yer çekimine karşı koyma, yaşlanmayı geciktirme işlemlerini de içermektedir. Baby face beauty, botoks gibi uygulamalar özellikle kadınların sıklıkla tercih ettiği gençleşme uygulamalarıdır. Bu uygulamalar; çalışan kadın nüfusunun fazla buca eve gelen ğu bölgelerde daha sık yaptırılmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir botoks ve baby face bauty alanlarının sıklıkla uygulandığı şehirlerdir. Estetik uygulamaların başarılı sonuçlar vermesi; uygulamayı gerçekleştirecek olan uzmanın tecrübesi ve kullanılan ekipmanların kapasitesine bağlıdır.

Detaylı bilgi için //www.esmiraestetik.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0