Lazerle Gelen Değişim

Lazerle dövme silme işleminde hastada dikkat edilen bazı özellikler vardır. Örneğin hastanın cilt tipi çok önemlidir. Ayrıca hastada dövmenin nerede bulunduğu, profesyonel ya da amatör (travmatik) bir dövme olup olmadığı da sonucu oldukça değiştirir.

Lazerle Gelen Değişim

Lazerle dövme silme işleminde hastada dikkat edilen bazı özellikler vardır. Örneğin hastanın cilt tipi çok önemlidir. Ayrıca hastada dövmenin nerede bulunduğu, profesyonel ya da amatör (travmatik) bir dövme olup olmadığı da sonucu buca eve gelen kça değiştirir. Dövmede kullanılan boyaların tipi ve renkleri de dikkat edilen diğer bir kriterdir. Son olarak kişinin vücudunda hipertrofik skar ya da keloid oluşumu olup olmadığı da değerlendirilmektedir.

Dövme Silme İşleminden Sonra

Dövme sildirme işleminde ten rengi koyu olan kişilerde, ciltte pigmentasyon kaybı yaşanabilir.  Dövme çıkarma işlemlerinde yüzeyde olan dövmelerin çıkabilmesi için 4 ya da 5 seansa ihtiyaç vardır. Daha derinlerde olan dövmelerde ise 7 ya da 8 seans işlem gerekebilir.  Lazerle dövme silme işleminden sonraki süreçte, cilt yüzeyinde kızarıklık oluşması normaldir. Tedavinin yapıldığı alanda noktasal kanama, mısır patlağı ya da kar yağmış gibi bir görünüm oluşabilir. İşlemlerin ardından iyileşme süresi bir hafta kadar sürebilir ancak dövmenin tam anlamıyla kaybolması 4 haftayı bulabilir.

Bazı durumlarda, çok aşırıya kaçmayan ödem ya da hassasiyet 1 hafta süresince olabilir. Bu da normaldir. işleminden sonra 24 ya da 48 saat geçmeden banyo / duş yapılmaması önerilir. Ve ayrıca duş esnasında işlemin yapıldığı bölümü keselemek veya aşındırmak da doğru olmayacaktır.

Dövme çıkarılan yerde iyileşme bitmeden kozmetik ürün kullanılmamalıdır. Ancak ilk 2 hafta direkt olarak güneş ışınlarından mutlaka koruma yapılmalı, daha sonra ise kaliteli bir güneş koruyucu ile işlemin yapıldığı bölüm korumaya alınmalıdır.

Uyarı: Tedavinin yapıldığı bölgede enfeksiyon, kalıcı ve geçmeyen kızarıklık, şişlik ve yoğun ağrı olursa derhal doktorunuza danışınız.

Merkezimizde lazerle yapılan bir diğer önemli işlem ise dir. Lazer lipoliz, doğrudan yağ hücrelerini yok etmeyi amaçlayan etkili bir yöntemdir. Lazer lipolizle tek seferde bölgesel olarak hemen hemen 1,5 kilogram yağı eritebilmek mümkündür.

Bunlara ek olarak merkezimizde ‘Baby Face Beauty’ cilt bakımından da yoğun şekilde faydalanılmaktadır. Baby Face Beauty Thulium lazer cihazı cildi kökten yenilemek için cildin ihtiyaç duyduğu etkili besinlerin dağıtımını ve cilt altı dokulara gönderimini yüksek seviyede yapar. Ayrıntılı bilgi için ’de hizmet veren Estetik Merkezi’nin sitesini inceleyebilirsiniz.

Baby Face Beauty’nin Etki Alanı

  • Kırışık Azaltma
  • Yaşlanmayı Geciktirme Aydınlatma
  • Renk Açma
  • Epidermal Melazma
  • Güneş Lekeleri
  • Cilt Laksitesi
  • Yaşlılık Lekeleri
  • Dekolte Bakımı
  • Boyun Gençleştirme

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0