Nasır Tedavisi

Nasır Tedavisi

Nasır Tedavisi

Nasır vücudumuzda özellikle el ve ayakta sürtünme ve baskıyla oluşan derinin kalınlaşmasına denmektedir. Nasır oluşan bölgeler özellikle ağırlığı taşıyan yerlerde daha sık görülmektedir. En yoğun görüldüğü yerler genellikle ayak ve ayak tabanı buca eve gelen ğundan dolayı ayak nasırı olarak bilinmektedir. Örneğin ayağınıza büyük olan bir ayakkabı giydiğinizde ayağınız içinde oynadığı için sürtünme yaparak nasır oluşmasına neden olabilir. Nasır hemen hemen her insanda görülen zararsız bir cilt hastalığıdır.

Estetik açıdan hoş görünmeyen nasır insanlar olmak için uzmanlara başvurmaktadır. Nasır tedavisinde birçok yöntem denenmektedir. Örneğin nasır bantları, nasır kalemleri gibi birçok yol vardır. Nasırın tedavi olunması ve tedavinin sonuç vermesi için erken teşhis önemlidir. Yani yeni oluşan nasırın tedavi olarak geçmesi mümkündür ancak uzun süredir mevcut olan nasırlarda tedavi bazen sonuç vermeyebilir.

Nasır Tedavisinde Bitkisel Formüller İşe Yarar Mı?

Nasır tedavisi gibi daha birçok hastalıkta bitkisel çözümler denemektedir. Ancak bitkisel çözümler modern tıbba kıyasla daha az sonuç vermektedir. İnsanlar bu sorunla karşılaştığında yolarını denemekte sonuç almazsa doktorlara başvurmaktadır. Peki, insanlar doktora gitmek yerine nasır tedavisinde neden bitkisel formülleri denerler bir göz atalım.

  • Nasır tedavisinde insanlar doktora gittiklerinde ameliyat, iğne ve muayene gibi unsunlar tedirgin olmalarını sebep olmaktadır.
  • Özellikle eğitim seviyesinin olmadığı veya düşük buca eve gelen ğu yerlerde doktorlara başvurmak yerine insanlar nasır tedavisinde daha doğal yöntemler kullanmayı tercih etmektedir.
  • Nasır tedavisinde kullanılan bitkisel formüller aktarlarda veya çeşitli yerlerde uygun fiyatlara satıldığı için insanlara daha cazip gelmektedir.

Nasır Tedavisi ve Çeşitleri

Nasırın tıpta adı callus olarak geçmektedir. Derinin üst tabakasının kalınlaşması durumunda rahatsız edici bir hal olması durumu nasır olarak bilinir. Nasırların bazı çeşitleri vardır. Bunlar;

  • Elde (digital callus)
  • Avuç içinde (palmar callus)
  • Ayak tabanında (plantar callus)

Nasır çoğu insanın önemsemediği ve ihmal ettiği cilt sorunlarından biridir. Kendiliğinden geçmesini beklemeden en yakın hekime başvurmalarında fayda vardır. İzmir de bulunan kliniğimize gelerek ücretsiz muayene buca eve gelen ktan sonra dilerseniz nasır tedavisi olabilirsiniz.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0