Saç Dökülmesi ve Tedavisi

Saç Dökülmesi ve Tedavisi

Saç dökülmesi tedavisine başlamadan önce, saç dökülmesinin neden kaynaklandığı, hangi tipte bir dökülme olduğu, mutlaka bir uzman hekim tarafından incelenmelidir. Zira hastalık, hormonal, metabolik ve besinlere bağlı etkiler ile saç dökülmesi oluşabilir. Bu problemler ortadan kaldırılmadan % 100 tedavi hiçbir zaman mümkün olamaz. Saç ekimi sonuçları ise muayene sırasında belirlenecektir.

Saç ekimi İstanbul kliniği olarak saç dökülmesini iki şekilde açıklıyoruz. Geçici ve kalıtımsal dökülmeler.

Geçici Saç Dökülmesi

  • Olağan saç dökülmesi
  • Gebelik ve doğumlara bağlı dökülmeler
  • Ağır stres
  • Alopesi areata (saçkıran hastalığı)
  • Kozmetik ürünlere ve yanlış kullanımlara bağlı dökülmeler
  • Yüksek ateşe bağlı dökülmeler
  • Kullanılan ilaçlara bağlı dökülmeler
  • Bazı hastalıklara bağlı dökülmeler
  • Dengesiz ve yetersiz beslenme

Kalıtsal Saç Dökülmesi:

  • Androgenetik Alopesi ( genetik saç dökülmesi)

Bahsi geçen sebeplerle kaybedilen saçların kimi uzmanlar tarafından gerekli görülen tedavi uygulamasının ardından yerine koyulabilir. Ancak kiminin çözümü sadece en iyi saç ekim merkezi tarafından yapıldığında olacaktır.

Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

Tıpta Saç Nakli denilen Saç Ekimi Yöntemi; dirençli olan göğüs, kol, bacak, genital bölge gibi vücut bölgelerinden özellikle enseye yakın başın arka kısmından alınan saç köklerinin, saçların dökülme olan bölgesine taşınmasıdır. Saç ekimi fiyatları teknolojinin gelişimi ile beraber önemli oranda da düşmüştür. Saç ekimi Türkiye’de başarılı bir şekilde uygulanmakta ve kişilere hayatı boyunca kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Saçlarınız döküldükten sonraki görünümünüzden şikayetçi iseniz saç ekimi yöntemini değerlendirmeniz tavsiye edilir.

Ancak uzmanlar uyarıyor, Saç Ekiminin deneyimli doktorlar tarafından yapılmasının önemini vurguluyor. İşinin ehli olmayan kişiler ya da uzman olmayan doktorlar tarafından yapılan saç ekimi uygulaması en sık yapılan hatalardan birisi. Bunun yanı sıra Saç ekiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şeyler, saçlar düzgün bir şekilde planlama yapılarak ve doğru açılarla ekilmelidir. Saç kökleri alınırken, köklerin zarar görmemesi de yapılan uygulamanın sağlıklı olması açısından çok önemlidir. İşlem sıfır hata ile tamamlanmalıdır aksi takdirde dönüşü yoktur. Çünkü hastanın var olan saçları da kıl köklerinin zarar görmesi ile ve yanlış ekimle mahvolabilir. Tüm bunlardan dolayı, Saç Ekimi işlemini, sadece bu konuda uzman olan, işinin ehli, tecrübeli hekimlere yaptırmanız size tavsiyemizdir.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 07:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0