Soğutma Teknolojisiyle Bölgesel İncelmeye “Merhaba” Deyin!

Soğutma Teknolojisiyle Bölgesel İncelmeye “Merhaba” Deyin!

Soğutma Teknolojisiyle Bölgesel İncelmeye “Merhaba” Deyin!

Coolsculpting Nedir?

Bölgesel yağlanmalardan şikâyetçi olanlar bu haberimizde eminiz ki coolsculpting nedir diye bilgi almak istiyor. Biz de CoolClinic’ten edindiğimiz bilgilere göre coolsculpting nedir sorusuna yanıt verdik. İşte detaylar..

     Zelitq Coolsculpting, bölgesel yağlanma problemlerine karşı olarak etkisini kanıtlamış olan bir uygulamadır. FDA onaylı olan bu uygulama, cerrahi işlem gerektirmemesi ile de uygulama sonrasında direkt olarak normal hayata dönülmesine imkan vermektedir. Zeltiq Coolsculpting, dondurulmuş yağ hücrelerinin insan vücudundan atılmasını sağlar. Birçok araştırma yapılmış ve araştırmalar sonucunda düşük sıcaklıklarda yağ hücrelerinin parçalandığını gözlemlemiş olan Zeltiq Coolsculpting cihazları geliştirilmiştir. Soğuk lipoliz cihazları geliştirilmiş ve bölgesel yağlanamadan şikayetçi olan kişilerin fit olabilmesi sağlanmaktadır. 

     Zeltiq Coolsculpting uygulaması ABD ve Kanada sınırlarında çok yaygınlaşmış olan bir uygulamadır. Bu uygulama yağ hücrelerinin dondurulup yok edilme prosedürü ile çalışmaktadır. Bölgesel yağlanma olan bölgelerde yağ hücreleri sıfır dereceye kadar indirilir ve kristalize hale getirilen yağ hücreleri metabolizma ile vücuttan uzaklaştırılırlar. 

Coolsculpting Her Bölgeye Uygulanır mı?

  • Alt ve üst karın bölgelerine

  • Sırt bölgesinde sütyen altı yağ biriken bölgelere

  • Bel bölgesinin her iki yanına (love handel)

  • Bacak iç bölgesi

  • Basen bölgesi

  • Diz kapağının iç bölgesi

  • Erkeklerde göğüsler

  • Erkek ve kadın fark etmeden gıdı–çene altında yağlanan bölgeler

  • Kolların önde göğüse ve arkada sırta birleştiği bölge yağlanmaları

  • Kollarda yağ birikimleri 

 

Zeltiq Coolsculpting Nasıl Uygulanır?

     Zeltiq Coolsculpting uygulaması için birçok kişi başvuru yapmaktadır. Ancak başvuran herkeste yağlanma eşit miktarlarda olmamaktadır. Kimi kişilerde yağlanma çok aşırı olurken kimi kişilerde ise az olmaktadır. Bu sebeple de Zeltiq Coolsculpting uygulamalarının prosedürleri kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Zeltiq Coolsculpting uygulaması yapılacak kişi için planlar yapılır ve kişi gerekli pozisyona sokulur ve uygulama yapılacak olan alana donmadan dolayı oluşabilecek hasarların önlenmesi için özel jel kullanılır ve uygulama öncesinde uygulama yapılacak olan alana sürülür. Jel sürülen alana hafif vakum uygulaması yapılır ve yağ tabakası da kontrol altında soğutulur. Soğutma işlemi de yağ hücrelerinin ölümüne sebep olmaktadır. Yağ hücreleri ölür ancak diğer dokulara zarar gelmez.

Coolsculpting Sonrası

     Zeltiq Coolsculpting uygulaması ortalama olarak 1 saat sürer. Bu uygulama sırasında cihazlar, kas üstü ve deri altı yağ dokusunu ortalama 4 derece civarlarına kadar soğutur ve konforlu bir zayıflama yöntemi olarak anılır. Ancak asla bir zayıflama yöntemi değildir. Uygulamaya başlandığı zaman en başlarda ağrı hissedilir ama bu ağrı vakum çekmesi ile olur. Kısa süre içerisinde sızlanma geçer. Zeltiq Coolsculpting uygulaması sonrasında kızarma ve sızlama gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Yine yan etkilere bakıldığında da kişiden kişiye bu etkiler değişiklik gösterir. Genellikle uygulama yapılmakta olan alanlarda iki hafta kadar sonra gözle görülebilecek etkiler meydana gelir. 2 ve 3. Aylar sonunda da belirtiler artık tam olarak gözler önündedir. Dondurulan yağlar vücuttan Lenf sistemi ile uzaklaştırılır. Cerrahi bir operasyon olmayan bu Zeltiq Coolsculpting uygulaması sonrasında kişi direkt olarak normal yaşantısına da döner. 

Zeltiq Coolsculpting Sonrasında Yağlar Geri Gelir mi? instagram bayilik

     Cinsiyet fark etmeden bölgesel yağlanmalar her yaştan insanın problemi haline gelmiştir. Herkes bu durumdan şikayetçi olmaktadır. Bu durum estetik problemler arasındadır. Bölgesel yağlar genel olarak karın bölgesinde, kol bölgesinde ve bacak bölgesinde meydana gelmektedir. Bölgesel yağlar, spor ya da egzersizle gitmeyebilir. Bu durumlarda estetik yöntemlere başvurulmaktadır ki en etkilisi de Coolsculpting uygulamasıdır. 

      Siz de daha fazla kimler risk grubundadır, fiyatlar nelerdir gibi soruların yanıtlarını uzmanlardan almak istiyorsanız hemen CoolClinic’le iletişime geçin! Diyet ve spora rağmen bir türlü kurtulamadığımız lokal fazlalıkları artık dert etmeye gerek yok! CoolClinic tarafından uygulanan Coolsculpting ile bölgesel fazlalıklardan kurtulmak mümkün. Tek seans olarak uygulanan Zeltiq Coolsculpting ile daha ince ve daha çekici bir siluete kavuşmak için yapmanız gereken tek şey CoolClinic ile iletişime geçmek!

, , , , , , , ,

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 22:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER