Tüp Bebek Tedavisi İçin Geç Kalınmamalı

Pek çok çift farklı sebeplerden dolayı doğal yöntemlerle bebek sahibi olamıyor. Üreme sağlığı alanı tıp tarihinde uzun yıllardır üzerinde çalışmalar yapılan, yeni uygulamalar geliştirilen bir alandır.

Tüp Bebek Tedavisi İçin Geç Kalınmamalı

Pek çok çift farklı sebeplerden dolayı doğal yöntemlerle bebek sahibi olamıyor. Üreme sağlığı alanı tıp tarihinde uzun yıllardır üzerinde çalışmalar yapılan, yeni uygulamalar geliştirilen bir alandır. Çiftler bebek sahibi olamadıklarında uzman doktorlara başvuruyor ve öncelikle bebek sahibi olmayı engelleyen etmenler tespit ediliyor. Uygulanan testler sonucunda tedavi yöntemi belirleniyor.

Uzmanlar bebek sahibi olmak için yaş faktörünün çok önemli buca eve gelen ğunu, çiftlerin tanı ve tedaviyi ertelememeleri gerektiğini belirtiyor. Doğal yolla bebek sahibi olamayan çiftlerin pek çoğu tüp bebek tedavisine başvuruyor. Tüp bebek tedavisi, uzun yıllardır uygulanan başarı oranı yüksek bir uygulama. Önceki yıllarda tüpleri zarar görmüş ya da kapalı olan kadınlarda uygulanmaktayken son yıllarda erkeğin sperm oranına ya da bazı hormonal olumsuzluklarda da kullanılabilmekte. Tüp bebek uzmanı olan doktorların bu alanda yaptığı çalışmalar ile uygulama sayısı ve başarı oranı buca eve gelen kça yüksektir.

Normal yöntemlerde buca eve gelen ğu gibi tüp bebek yönteminde de sperm sayısı ya da yumurtalık bakımından bebek sahibi olmak için geç kalınmaması gerekmektedir. Özellikle anne adayının yaşı tüp bebek tedavisinde etkendir. Verilen ilacın yumurtalıkların kabul etmesi ve gebeliğin gerçekleşebilmesi için 30 yaş altı adaylarda başarı oranı yaş oranı yükseldikçe ise düşmektedir.

Tüp bebek uzmanları tüp bebek tedavisi sürecinde çiftlerin birbirileri ile uyumlu olmaları gerektiğini, stres ve kaygılardan uzak kalınmasını ve bunun için de yoga gibi meditatif etkisi olan aktivitelerin yapılmasını önermektedir. Aynı zamanda tüp bebek yöntemi ile gebe kalındığında normal gebelikteki gibi düşük riskinin buca eve gelen ğunu; bu nedenle gebelik sürecinde doktor tavsiyelerine mutlaka uyulması, anne ve bebek sağlığı için dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. İstanbul tüp bebek uzmanı açısından çok zengin seçeneklere sahip. Bu nedenle çevre illerden tedavi için İstanbul tercih ediliyor. Son yıllarda donanımlı sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilen tedavilerin başarı oranı çok yüksek.

Detaylı bilgi için ; //www.nilgunturhan.com.tr/

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0