Varis Tedavisinde Köpük Yöntemi Hastaları Mutlu Ediyor

Varis, toplumun P’sinden fazlasında görülmekte olan toplardamarlarda uzama, genişleme ve bununla birlikte kıvrılması durumuna deniliyor. Uzun süre ayakta durmak, sürekli oturmak, hareketsizlik, fazla kilo; dar kıyafetlerin, yüksek topuklu ayakkabıların giyilmesi sonucunda sık rastlanan bir problemdir.

Varis Tedavisinde Köpük Yöntemi Hastaları Mutlu Ediyor

Varis, toplumun %50’sinden fazlasında görülmekte olan toplardamarlarda uzama, genişleme ve bununla birlikte kıvrılması durumuna deniliyor. Uzun süre ayakta durmak, sürekli oturmak, hareketsizlik, fazla kilo; dar kıyafetlerin, yüksek topuklu ayakkabıların giyilmesi sonucunda sık rastlanan bir problemdir. Öncelikle kozmetik olarak sorun yaşayan hastalar; varislerinin tedavi edilmemesi sonucu zamanla ağrı hissi duyuyor. Bu nedenle varisin ilerlemesini önlemek için; sigara alışkanlığının bırakılması, kilo vermek, dar kıyafetlerden kaçınılması ve spor yapmak gerekiyor.

İleri derecede varis problemi yaşayan hastalar için; ameliyat ve ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri mevcuttur. Varisli damarların ameliyat ile dışarı çıkarılması yöntemi eski bir yöntem olmakla birlikte küçük kesiler açılarak gerçekleştiriliyor. Enfeksiyon riskine karşı ve ameliyat sonrası semptomlara karşı hastalar; ameliyatsız yöntemleri daha çok tercih ediliyor. Varis tedavisinde iki ana amaç vardır; varisli damarın tedavisi ya da ortadan rılması ile varise sebebiyet veren damarın tedavisidir.

Varis tedavisinde ameliyatsız yöntemlerin cerrahi müdahaleye oranla çok daha fazla avantajı olması; hastaların ve doktorların daha çok tercih etmelerini sağlıyor. Özellikle köpük yöntemi; kozmetik olarak da hızlı iyileşme sağlanması açısından çok fazla uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Köpük tedavisi; varisli damarın içerisinde ilaç enjekte edilerek basit bir damarın kapanması yöntemidir. İlacın hava ile teması sağlanarak köpük kıvamına getirilmesi; vücuda daha az ilaç enjekte edilmesi bakımından güvenilir buca eve gelen ğu düşünülüyor. İlacın enjekte edilmesi ve sonrasında bacağın sarılması ve varis çorabının giydirilmesi ile uygulama eve gelen lanıyor. Köpük tedavisinde; genellikle kesi işlemine ve anesteziye gerek duyulmamaktadır.

Varis ve damar tıkanıklığı tedavilerinin ertelenmemesi; daha sonra oluşabilecek başka hastalıkların ve ağrıyı önlemek açısından doktorlar tarafından gerekli görülüyor.

Detaylı bilgi için ; https://www.cuneytkoksoy.com/

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0