Bakan Kurum, Bayraklı'da Mahalle Sakinleriyle Buluştu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İzmir depreminden sonra kentsel dönüşüm yapılacak alanlarda yaşayan mahalle sakinleriyle buluştu. Bakan Murat Kurum, Bornova Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, depremzedelere bölgedeki konut projelerine ilişkin bilgi aktardı.

Bakan Kurum, Bayraklı'da Mahalle Sakinleriyle Buluştu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İzmir depreminden sonra kentsel dönüşüm yapılacak alanlarda yaşayan mahalle sakinleriyle buluştu.  Bakan Murat Kurum, Bornova Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, depremzedelere bölgedeki konut projelerine ilişkin bilgi aktardı.

Depremde tüm Türkiye'nin, zor günlerde nasıl bir ve beraber olunacağını tüm dünyaya gösterdiğini hatırlatan Kurum, çok kısa bir sürede depremzedelere yardımların ulaştırıldığını söyledi. Kurum, depremde hayatını kaybeden 116 kişi için başsağlığı, yaralılara da acil şifa diledi. Bakan Kurum, arama kurtarma ekiplerine de çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Sosyal donatılarıyla bir yıl içinde yöresel mimariye uygun biçimde yapılacak konutları istişare etmek üzere depremzedelerle bir araya gelen Kurum, depremzedelere şunları söyledi: "Burada sizlerin sıcaklığını, dostluğunu her zaman yanımızda gördük. Evet, biz görevimizi yaptık. Devlet olarak yapılması gereken vazifeyi yerine getirdik. Sizlerle birlikte, acılarınıza ortak olmak suretiyle yaralarımızı sarmak için de hep birlikte hareket ettik. İnşallah biz daha önce yaşamış olduğumuz Elazığ, Malatya, Bingöl ve Van depremlerinde olduğu gibi İzmirli kardeşlerimizin yarasını sarmak için hep birlikte hareket edeceğiz. Size söz verdiğimiz gibi inşallah kasım ayı içerisinde TOKİ, inşaatları yerinde ve rezerv alanda olmak üzere başlatmış olacak ve 1 yıl içerisinde de inşaatları tamamlayıp sizlere teslim etmeyi öngörüyoruz."

Depremzedelere taşınma ve kira yardım süreçlerini hızlı bir şekilde yürütmeye çalıştıklarını belirten Kurum sözlerini şu cümlelerle tamamladı: "İkinci günden itibaren bu ödemeleri yapmaya başladık. Hem Valiliğimiz ve AFAD ödemeleri takip ediyorlar. Koordinasyon merkezlerinde sizlerden gelen başvurular çerçevesinde yapılacak tüm yardımları yürütmeye gayret gösteriyoruz. 1000 konteyner kent kurulumu için çalışmalarımızı başlattık. Konteynerlerimizi cuma günü itibariyle koymaya başladık. İnşallah bu hafta pazartesi günü konteyner kentimiz hazır. Söz verdiğimiz gibi 20 gün içerisinde tamamlayıp teslim edeceğimizi söylemiştik. Yurtlarımız ve misafirhanelerimiz müsait. Hiçbir vatandaşımızın zorluk çekmekten biz misafirhane ve yurtlarımızda onları misafir edebiliriz."

seyfullah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0