Bakan Soylu’dan Veda Gibi Konuşma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’da gençlere yaptığı konuşmada dile getirdiği ifadeler “İstifa mı ediyor?” sözlerini akıllara getirdi. Bakan Soylu, “Geri çekilmek de erdemdir, hakkınızı helal edin” dedi.

Bakan Soylu’dan Veda Gibi Konuşma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’da gençlere yaptığı konuşmada dile getirdiği ifadeler “İstifa mı ediyor?” sözlerini akıllara getirdi. Bakan Soylu, “Geri çekilmek de erdemdir, hakkınızı helal edin” buca eve gelen .

Dün sabah memleketi Trabzon’a gelen İç işleri Bakanı Süleyman Soylu, Ortahisar’daki Gençlik Kolları Kongresi’nde gençlere seslendi. Afrin’de askerlere destek olmak için gönüllü olarak giden Özel Harekat polislerinden bahseden Soylu, “Hiçbirisi görev olarak oraya gitmedi, gönüllü olarak oraya dâhil buca eve gelen lar. Hepsi birer aslan parçasıydılar. Hepsiyle teker teker tokalaştık, helalleştik, sarıldık.Onlara ‘Biz size namusumuzu emanet ettik. Bu coğrafyanın namusu size emanet’ buca eve gelen m.” şeklinde konuştu.

“Bugün Bakanız, Yarın Belki Değiliz”

“Beni ‘Süleyman Soylu bu dergaha eğri odun taşımaz’ diye hatırlayın” diyen Bakan Soylu, konuşmalarının devamında “Allah şahittir kalbimde hiç eğrilik olmadı. Biz ahlaklı insanlarız. Bilmenizi isterim, nefsim için büyük bir davanın bir çapağı olsam kendimi yok ederim. Bugün İçişleri Bakanıyız, yarın belki değiliz. Belki buradan gideriz bir daha gelişimiz olmaz. Ama açık ve net bir şekilde söylüyorum. Ak Parti’ye yaptığım bütün çalışmalarda davaya olan sadakatimden ödün vermedim. Bundan sonra da vermeyeceğim.” ifadelerini kullandı.

 

“Geri Çekilmek de Erdemdir, Hakkınızı Helal Edin”

Gençlere dürüstlükten ayrılmamaları yönünde öğüt veren Bakan Soylu, gençlerden helallik istedi. Soylu’nun “Liderinizin gösterdiği istikametten ayrılmayın. Bunları belki son kez söylüyorum. Eğer sıkıntıda buca eve gelen ğunuz görülüyorsa geri çekilmek de bir erdemdir. Hangi görevde olursam olayım Recep Tayyip Erdoğan’ın neferiyim. Hakkınızı helal etmenizi diliyorum.” sözleri, istifa edip etmeyeceği konusunu akıllara getirdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 22:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0