Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapıyor.

Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları;

"3 yüz bin seviyesinde Arakanlı var TİKA vasıtası ile yardım gönderdik. Recep Akdağ Beyefendi Türkiye'de Arakan amacıyla oluşturulan yardımdan bahsetti. Ben buradan tüm vatandaşlarımızı yardım etmeye çağrı ediyorum. İnsani gereksinimler amacıyla yardımda bulunmalıyız. Daha evvelce 2011'de Somali amacıyla Türkiye yardım elini uzatmıştı. Kızılay ve sivil toplum örgütleri bu yardımları ulaştırmıştık. Aziz milletimizi yardım etmeye çağrı ediyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum."

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

"Önce işe bakmak lazım. Kılıçdaroğlu şayet terörü 4 sene içersinde bitirecekse evvelce kol kola yürüdüğü şahıslardan başlamalıdır. Adalet Yürüyüşünde nasıl kol kola klarını görüyoruz. Önce bir o bölgeye uzaklık koyması lazım. Daha evvelce hendek terörü vardı. PKK hendekler kazdı. Sayın Kılıçdaroğlu da hendeğin ötesindekilere arkadaşlar . Önce dili değiştirmesi lazım."

"Ayrıca elinde bir prıojesi varsa açıklamasında yarar var Terörde sunduğumuz mücadele, gazilerimiz, şehitlerimiz var. Eğer elinde bir formül varsa meydana koysun. Demokratik açılım projesi hükümetin attığı mühim politikalardır.

Özel öğretim kurumlarında Kürtçe'nin öğretilmesi mühim adımlardandır. Önemli ve yürekli kararlar alınmış ve yerine getirilmiştir.

Şuan da PKK terör teşkilatı hiçbir dönemde olmadığı kadar kayıp vermişti. Terörün belini kıran mühim bir mücadeler vermişti. Terörün belini kıran mühim adımlar kuran SİHA'ların teöre karşı kullanılmasını eleştiren milletvekili CHP'li vekildir, Sayın Kılıçdaroğlu da gereken sözü söyleyecektir. AK Parti hükümetleri demokrasiye ölümüne sahip çıkan bir hükümettir. "

"Demokrasiye gerçek anlamda sahip çıkma deyince CHP'yi hiç göremedik. Siyasette kavag olmaması lazım. Halkın gönlünü alarak iktidar olmak lazım. Eline silah alıp politika yapan birileri mi var Türkiye'de? İktidara seçenek politikalar üreterek iktidar olunur. Bakarsanız kullandıkları dil yasal değil kavgayı çağrılştıran bir dil. Sayın Kılıçdaroğlu'nu kavga yapmaya değil halkın gönlüne girecek politikalar geliştirmeye çağrı ediyorum. Kavga ediyorlar bu tür bir şey olabilir mi? AK Parti kavga ederek gelmedi."

CUMHURBAŞKANLIĞI KORUMALARI VE ZAFER ÇAĞLAYAN HAKKINDA VERİLEN KARARLAR

"Türkiye ile İran arasındaki ticaeri temaslar hukuka uygun. Ulusal ve uluslararası hukuka aykırı bir prosedür yoktur. Türkiyenin tüm ticari işleri hukuka uygundur, suç olan bir iş yoktur.

Sayın Bakanımızın işine karıştığı olay şu. 17-25 Aralık sürecinde FETÖ'nün gerçekleştirme istediğini Amerikan yargısı ile gerçekleştirmeye çalışmaktır. Bildiğiniz gibi sahet belgelerler bir hukuk darbesine teşebbüs edildi. Ve dşayetlendirerek takipsizlik kararı verilmiştir.

TBMM Komisyonu incelemiş ve Yüce Divana göndermemiştir. Türkiye bunu es geçmemiş hem yargı hem TBMM dşayetlendirmiştir. Bunun bir kumpas bulunduğu gün gibi ortadadır. New York Bölge Eyalet Başsavcısının elindeki belgeler FETÖ doğrulusunda kendilerine iletilmiştir. Ben soruyorum FBI yetkilsii bu belgeleri kimden aldı?"

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER