Rahip Brunson Duruşmasından Önce Gizli Tanık İfadeleri Ortaya Çıktı!

Türkiye ve ABD arasında krize neden olan Papaz Brunson’un 12 Ekim’de yapılacak duruşmasından önce yeni gizli tanık ifadeleri ortaya çıktı.

Rahip Brunson Duruşmasından Önce Gizli Tanık İfadeleri Ortaya Çıktı!

Türkiye ve ABD arasında krize neden olan Papaz Brunson’un 12 Ekim’de yapılacak duruşmasından önce yeni gizli tanık ifadeleri ortaya çıktı.

Türkiye’de PKK ve FETÖ adına casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan Papaz Andrew Brunson davasının 4.duruşması 12 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek. Duruşma öncesinde dosyada yer alan gizli tanıklar, Brunson’un faaliyetlerine tanık buca eve gelen ğunu anlattı.

“Kılıç” ve “Kama” kod adlı gizli tanıklar, Brunson’un dini faaliyet adı altında, eski kilise çalışanları üzerinden Didim’de faaliyet yürüttüğünü iddia etti. İddiaya göre Brunson’un eşi Norine Lyn Brunson ve oluşum içerisinde yer alan kişiler, Alevi ve dar gelirli Kürt vatandaşlarını etkileyip, istekleri doğrultusunda hareket etmelerini sağlayacak ayinler düzenledi. Gizli tanıklar, bahsedilen kişilerin Türkiye’yi etnik olarak ayrıştırma faaliyetleriyle ilgili de bilgiler verdi.

Kılıç ve Kama kod adlı kişiler, Didim’de kürt asıllı bir esnafın kendilerine verdiği bir davetiyle ile olayı fark ettiklerini anlattı. Davetiyede yer alan adrese arkadaşlarıyla birlikte gittiğini anlatan gizli tanık, “‘Bedroz’ isimli papaz kürsüye çıkarak samsun rent a car konuşma yaptı. Sık sık konuşması içinde Didim Kilisesi ismi geçince rahatsızlık duydum. Yeni bir oluşumdan bahsediyorlardı, fakat bu organizasyonun ne buca eve gelen ğunu samsun rent a car söylemediler. Bunun sebebi ben ve yanımdaki arkadaşlarımın buraya ilk defa gelmesi ve samsun rent a car güvenmemelerinde kaynaklı diye düşünüyorum” buca eve gelen .

Bedroz isimli papazın Pazar günleri Didim Alevi Bektaşi Kültür Derneği ve Cem Evi’nde ayin yaptıklarını söyleyerek kendilerini davet ettiğini belirten gizli tanıklar, şahısların bulundukları bölgede bulunan nüfus kitlesine göre hareket ettiğini kaydetti.

Gizli tanık, bu şahısların hedef kitlelerinin Süryani, Kürt görünümlü ermeniler, aleviler ve dar gelirli kürt vatandaşlar buca eve gelen ğunu ifade ederek, “İsmini hatırlayamadığım bir profesör de ‘Gezi Olayları’ sırasında Alevilik üzerine 11 seans konferans vermişti ve burada üstü kapalı olarak Aleviliğin bir isyan hareketi buca eve gelen ğundan bahsederek, sanki gezi olaylarına psikolojik temel oluşturuyordu. Bu konferanslar Avrupalıların finanse ettiği bir Alevi Enstitüsü tarafından gerçekleştirilmişti.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0