Türkiye Noktayı Koydu : O İş Bitti, Füzeler Alındı

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Rusya’dan S-400 füzelerinin satın alındığını belirterek, "O iş bitti, S-400 füzeleri satın alınmıştır.'' dedi.

Türkiye Noktayı Koydu : O İş Bitti, Füzeler Alındı

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli memleketi Giresun’da Merkez İlçe Olağan Kongresi’ne katıldı. Bakan Canikli, burada yaptığı açıklamada Rusya’dan S-400 füzelerinin satın alındığını belirtti.

Canikli'nin S-400 AÇIKLAMASI

"O iş artık bitti, S-400 füzeleri satın alınmıştır. Bundan sonra artık sadece detaylar var fakat onunla yetinmeyip kendi savunma sistemimizi de geliştirmek adına EUROSAM Konsorsiyumu ile ayrı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Yine hava savunma sistemi geliştirilmesi çerçevesinde ama orada özellikle bu teknolojiye yerli imkanlarla kendimizin sahip olmasını hedefliyoruz."

’EUROSAM İLE ÖN ANLAŞMA YAPILDI’

Türkiye’nin kendisine yönelik yapılan saldırıların ı ile mücadele edebilen bir ülke ğunu vurgulayan Bakan Canikli, şöyle konuştu:

"Türkiye S-400’lerin dışında ayrıca uzun vadeli kendi yerli milli kapasitesini geliştirmek amacıyla hava savunma sistemi geliştirmek, üretmek ve kullanmak için EUROSAM Konsorsiyumu’nu oluşturan ülkelerle ön anlaşmayı gerçekleştirdi. Çok da pahalı sistemler, çok kullanıyoruz. Bin 400 kilometre sınır var; Suriye ve Irak sınırı. Terörist her yerden gelebiliyor. Hem onları takip edeceksiniz, gözleyeceksiniz, bulduğunuz zaman da onları imha edeceksiniz; bu kolay değil, anlatıldığı gibi kolay bir iş değil ama hamdolsun bugün Türkiye tüm bunları en iyi şekilde yapabilen, yönetebilen, terörle ve Türkiye’ye yönelik saldırıların ıyla mücadele edebilen bir Türkiye’dir."

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0