Devler Ligi'nde Yer Alan Takımlar Daha Da Fazla Kazanacak

Futbol aleminin en büyük organizasyonu olarak gösterilen UEFA Şampiyonlar Ligi, kulüpler konusunda da önemli bir gelir kapısı olarak dikkatleri çekiyor. Türkiye’den, Spor Toto Süper Lig’de şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray’ın direk olarak yer aldığı Şampiyonlar Ligi’nin gelirleri sarı-kırmızılıları mutlu ediyor.

Devler Ligi'nde Yer Alan Takımlar Daha Da Fazla Kazanacak

Futbol aleminin en büyük organizasyonu olarak gösterilen UEFA Şampiyonlar Ligi, kulüpler konusunda da önemli bir gelir kapısı olarak dikkatleri çekiyor. Türkiye’den, Spor Toto Süper Lig’de şampiyon olarak layan Galatasaray’ın direk olarak yer aldığı Şampiyonlar Ligi’nin gelirleri sarı-kırmızılıları mutlu ediyor.

UEFA ve ECA (Avrupa Kulüpler Birliği), içerisinde Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve Süper Kupa'nın 2019-2021 seneleri içerisindeki ödül sistemiyle alakalı olarak gerçekleştirilen anlaşma doğrultusunda 2,3 milyar Euro olan toplam ödül tutarı, ciddi bir yükseliş ortaya koyarak 3,4 milyar Euro'ya yükseleceği ifade edildi. Bu verilecek olan tutarın 1,95 milyar Euro'luk kısmı ise Devler Ligi'ne aktarılacağı belirtildi.

UEFA TARAFINDAN DEVLER LİGİ GELİRLERİNE ZAM

Ödül sisteminde geride bıraktığımız seneler göz önüne alındığında en büyük farklılık ise, bu havuzdaki 585 milyon Euronun, "turnuvada yer alan kulüplerin UEFA Devler Ligi'ndeki geçmiş başarıları ve katılımlarıyla orantılı olarak pay edileceği" ğu ifade edildi.

İşte 2018/2019 sezonuyla birlikte verilecek olan ödül sistemi;

Grup aşamalarına katılım : Geride bıraktığımız sezon : 12.700.000 Euro Bu sezon : 15.250.000 Euro

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0