Fethiye Yamaç Paraşütü

Adrenalin bizim heyecanlanmamızı sağlayan hormonumuzdur. Heyecan duygumuzun varlığı bu hormonun varlığı sayesinde olur.

Fethiye Yamaç Paraşütü

Adrenalin bizim heyecanlanmamızı sağlayan hormonumuzdur. Heyecan duygumuzun varlığı bu hormonun varlığı sayesinde olur. Bazı insanlar vardır ki bu hormonunu salgılatacak aktiviteler yapmaktan büyük keyif alırlar. Bunun içindir ki Türkiye’de ve diğer bütün ülkelerde adrenalin sporları geliştirilmiştir. Bu sporlar zaman içinde gelişmiş ve ticaretin içine girmiştir. Bungee, jumping, skydiving, yamaç paraşütü, dalga sörfü, rafting bunlardan bazılarıdır.

Yamaç paraşütü bu sektörde diğerlerinden biraz daha öne çıkan bir adrenalin sporu olarak karşımıza çıkıyor. Verilen eğitimlerden sonra profesyonel pilotlar ile birlikte yapılan bu sporun en önemli merkezlerinden biri Fethiye’dir. Fethiye yamaç paraşütü bakımından dünyada sayılı merkezler arasında yer alıyor. Ölü Deniz’e kuşbakışı bakmak ve yeşil ile mavinin tadını çıkarmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan Fethiye Babadağ’da yıllık ortalama 100 binin üzerinde ziyaretçi ağırlıyor. Babadağ üzerinde 1200, 1700, 1800 ve 1960 metre yüksekliğinde 4 pist bulunmaktadır. Talebe göre de yamaç paraşütü eğitimi vermekteyiz.

Türkiye’nin bir çok ilinde yamaç paraşütü organizasyonu yapmaktayız. Önde gelen illerimizi şöyle sıralayabiliriz;

Fethiye Yamaç paraşütü rüzgara karşı yapılan bir spor olduğu için ne zaman hangi yükseklikten kalkış yapılacağına hocalar karar veriyor. Yamaç paraşütü yapabilmek için fiziksel olarak da yeterliliğe sahip olmanız gerekmektedir. Bu yeterlilikler kilo, boy, yaş ve sağlıktır. Erkekler için kilo üst sınırı 110 kg iken kadınlarda bu sınır 90 kg’dır. Erkeklerde boy üst sınırı kadınlarda ve erkeklerde 2 metredir. Tüm bunlarla beraber tansiyon ve kalp gibi heyecana bağlı hastalığınız mevcut ise veya hamileyseniz yamaç paraşütü yapamazsınız. Yaş alt sınırı ise 4 tür. Kilo ve boy sınırında alt sınır bulunmamaktadır.

Fethiye yamaç paraşütü bakımından dünyanın en önemli merkezlerinden biri olarak yer alır ve yıllık 100 binlerce misafirini ağırlar. Gerekli fiziksel yeterliliğe sahipseniz üst düzey önemler altında denizin ve yeşilin tadını çıkartabilirsiniz.  

Yunus

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0