Fikret Orman Ajax’ın Başarısını Örnek Alıyor

​Beşiktaş Başkanı olarak görevinin başında olan Fikret Orman'ın geleceğe yönelik planlarında bütçeyi küçülterek başarısı sağlamak yatıyor.

Fikret Orman Ajax’ın Başarısını Örnek Alıyor

Beşiktaş Başkanı olarak görevinin başında olan Fikret Orman'ın geleceğe yönelik planlarında bütçeyi küçülterek başarısı sağlamak yatıyor.

Son zamanlarda transferde büyük paralar veren siyah-beyazlılar, Pepe ve Negredo gibi yaşı geçkin oyunculara senelik 4-5 milyon Euro gibi paralar ödemek durumunda kalmıştı. Beşiktaş'ın bir önceki sezon bütçesi 90 milyon Euro’ya kadar yükseltmişti. Bu sezon ise 60 milyon avro civarında harcama gerçekleştirildi fakat takım ne Avrupa'da ne ligde başarılı olamadı. Gelecek dönem bütçesini daha da küçülmesinin planlarını yapan Fikret Orman'ı bu hususta daha da hırslandıran Ajax'ın başarısı örnek verildi. Hollanda ekibi, dünya devi Real Madrid'i sahasında oynanan Santiago Bernabeu'da darmadağın ederek çeyrek finale çıkarak Başkan Orman'ın, yakın çevresine "Onlar yapıyorsa biz de yapabiliriz" ği iddia edildi.

Ajax'ın altyapı harcamaları dahil senelik yalnızca 32 milyon avro harcadığını anımsatan Orman, Beşiktaş'ın bu modeli Türkiye'de uygulayabilecek en uygun takım ğu fikrinde ğu belirtildi. Altyapıda çok yetenekli futbolculara sahip klarını ve mevcut takım içinde Güven Yalçın, Dorukhan Toköz, Muhayer Oktay ve Oğuzhan Aydoğan gibi hem genç, hem de düşük maliyetli oyuncular bulunduğunu ifade eden Orman, Türkiye'ye emeklilik günlerini yaşamak adına gelen oyuncuları artık tercih etmeyeceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER