PFDK’dan Fenerbahçe’ye Ceza Yağdı!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, maç bitiminde hakem Mete Kalkavan’a söylediği sözlerden dolayı, Aziz Yıldırım ise kulübün resmi sitesinde yer alan “Türk Futbolunun Dizayn Edilmesi Sorunudur” yazısı sebebiyle....

PFDK’dan Fenerbahçe’ye Ceza Yağdı!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Aykut Kocaman’a 1 maç men cezası, Başkan Aziz Yıldırım’a ise 45 gün hak mahrumiyeti verilmesine karar verdi.

 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman,  maç bitiminde hakem Mete Kalkavan’a söylediği sözlerden dolayı, Aziz Yıldırım ise kulübün resmi sitesinde yer alan “Türk Futbolunun Dizayn Edilmesi Sorunudur” yazısı sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkedilmişlerdi.

 

PFDK, Başkan Aziz Yıldırım’a 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL, Aykut Kocaman’a ise 1 maç men ve 13 bin TL para cezası verilmesine karar verdi. Kulübün internet sitesinde yayınlanan yazı sebebiyle de kulübe 100 bin TL para cezası verildi.

 

Giresunspor karşılaşmasında cezasını çeken teknik direktör, Medipol Başakşehir maçında görevine devam edecek.

 

PFDK’nın verdiği kararlar ise şöyle:

 

  • FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 03.02.2018 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - GENÇLERBİLRİĞİ Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında FENERBAHÇE A.Ş.'nin, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

 

  • Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. başkanı AZİZ YILDIRIM'ın, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

 

  • Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. teknik sorumlusu AYKUT KOCAMAN'ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

 

Sarı-Lacivertli Kulübe aynı müsabakada taraftarın çirkin tezahüratlarının 5.kez yinelenmesinden dolayı 200 bin TL ceza verilerek, bazı bloklarda çirkin tezahürat yapan taraftarların elektronik bilet kartlarının iptal edilerek bir sonraki müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 00:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0