Sheffield’ın Puan Kesintisi 6’ya Düştü

Sheffield çarşamba günü EFL harcama kurallarını ihlal ettiği için puan kesintisi 12'den 6'ya indirildi- onları Şampiyonanın ayağından kaldırdı.

Sheffield’ın Puan Kesintisi 6’ya Düştü

Sheffield çarşamba günü EFL harcama kurallarını ihlal ettiği için puan kesintisi 12'den 6'ya indirildi- onları Şampiyonanın ayağından kaldırdı.

Çarşamba günü bir tahkim paneli tarafından belirlenen gözden geçirilmiş ceza, mevcut puanlarının toplamının eksi birden beşe çıkarak Wycombe Wanderers'ın üzerine çıkarak 23. sıraya yükseldiğini görecek. Çarşamba günü, lig tarafından Hillsborough satışından elde edilen karları Temmuz 2018'de sona eren dönem için mali tablolara dahil etmemeleri gerektiği söylendiğinden, 2020-21 sezonuna ağustos ayında -12 puandan başlayacakları bilgisi verildi.

İlk 10 maçta beş mağlubiyetle kampanyaya kötü bir başlangıç ​​yaptılar- ve Baykuşlar sonuçtan memnun olup olmadıklarını veya başka zorlukların çıkıp çıkmayacağını doğrulamadılar. Bir açıklamada şöyle yazılmıştır: Ağustos 2020'de kulüp, EFL Disiplin Komisyonu'nun kulübe 2020/21 sezonunda 12 puanlık kesinti yapma kararına karşı bir Lig Hakem Heyetine itirazda bulundu.

Kulüp, bugün temyiz başvurusunun kısmen onaylandığını doğruluyor. Lig Tahkim Panelinin kararı, yaptırımın 2020/21 sezonunda altı puana indirilmesi yönünde. Kulüp kararın içeriğini sindiriyor ve karar yayınlanana kadar başka yorum yapmayacak. Romabet EFL açıklamasında, Sheffield çarşamba günü Hillsborough Stadyumu satışından elde edilen karların kulübün Temmuz 2018'de sona eren dönem için mali tablolarına dahil edilmemesi gerektiği belirtildi.

Ancak komisyon çarşamba günü EFL'ye kötü niyetle hareket ettiğini açıkladı. EFL açıklamasında şöyle yazıyordu: EFL Yönetmelikleri uyarınca atanan bağımsız bir disiplin komisyonu, Sheffield Çarşamba'nın Lig'in Karlılık ve Sürdürülebilirlik Kurallarını ihlal ettiği için 2017/18 Sezonu ile biten üç sezon raporlama dönemi için 12 puanlık kesinti alacağına karar verdi.

Kulüp, Kasım 2019'da suçlandı ve kulübün Hillsborough satışından elde edilen karları dahil etmemesi gerektiği gerçeğine dayanarak kulübü suçlu bulmadan önce Haziran 2020'nin sonunda tam bir duruşma düzenleyen bağımsız bir disiplin komisyonuna sevk edildi. Temmuz 2018'de sona eren dönem için kulübün mali tablolarındaki stadyum. Kulüp, Karlılık ve Sürdürülebilirlik Kurallarına göre yapılan başvurularla ilgili olarak Ligden kasıtlı olarak bilgi gizleyerek EFL'ye son derece iyi niyetle görevini ihlal etme suçundan suçlu bulunmadı. Çarşamba günü, bu sezonun Şampiyonluk tablosunda küme düşme bölgesinin sekiz puan üzerinde 16. oldu.

Ali Solmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0