Ünal Aysal'dan yabancı kuralına sert eleştiri

Galatasaray'ın eski başkanlarında olan Ünal Aysal, gündemdeki yabancı kısıtlamasını sert bir dille yorumladı.

Ünal Aysal'dan yabancı kuralına sert eleştiri

Galatasaray'ın eski başkanlarında olan Ünal Aysal, gündemdeki yabancı kısıtlamasını sert bir dille yorumladı.

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, son zamanlarda yeniden gündemde yer alan yabancı kuralıyla alakalı olarak değerlendirmelerde bulundu. Ünal Aysal, yabancı kısıtlamasının Türk kulüplerine zarar verdiğini işaret ederek, ''Bu tip günlük ve düşünülmeden sorumsuzca yapılan bu kararların yalnızca Galatasaray’a değil, Türk futboluna zarar verdiğini ve de kulüp yönetimlerinin de istikrarlı politikalar oluşturmakta zorluk çektiğini düşünüyorum'' sözlerini söyledi.

Galatasaray'daki başkanlık meydana getirdiği dönemde uygulanan yabancı kuralıyla alakalı olarak konuşan Aysal, o dönem gerçekleştirilen yerli transferlerle alakalı olarak, ''O dönem bir kısıtlama yapılmasaydı Galatasaray çok sınırlı bir zaman içinde normal koşullarda transferi düşünmeyeceği yerli oyunculara yönelmeyecekti. Galatasaray, kendi klasmanında olmayan oyunculara ve fırsatçılık yapan kulüplere hak etmedikleri rakamları ödemek durumunda kalmayacaktı. Galatasaray’ın başarılı ğu dönemlerde yabancı kuralının tesadüfen gündeme geldiğine inanmak da bence tek kelime ile saftiriklik olur'' diye konuştu.

Mevcut kurala göre kulüpler on dört yabancı oyuncuya lisans çıkarma hakkına sahipken yeni kuralın 6+2+2 şeklinde olacağı iddia ediliyor. Yeni kuralın geçerli olması halinde ise kulüpler, maç 11'inde yalnızca altı oyuncuya şans tanıyabilecek ve iki oyuncu da yedek kulübesinde yer alabilecek. Kalan iki futbolcu ise maç kadrosunda yer alamayacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 22:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER