BlackBerry WhatsApp Yüzünden Facebook'la Mahkemelik Oldu

Teknoloji aleminin iki önemli şirketi yeni bir dava sürecinde rakip oldu. Bu durum ilk yaşanan bir olay değil. Keza teknoloji dünyasındaki şirketlerin birbirlerine patent davaları açmalarına artık alışık bir duruma dönüştü. Bu yaşanan olaylara son örnek ise BlackBerry cephesinden geldi.

BlackBerry WhatsApp Yüzünden Facebook'la Mahkemelik Oldu

Teknoloji aleminin iki önemli şirketi yeni bir dava sürecinde rakip buca eve gelen . Bu durum ilk yaşanan bir olay değil. Keza teknoloji dünyasındaki şirketlerin birbirlerine patent davaları açmalarına artık alışık bir duruma dönüştü. Bu yaşanan olaylara son örnek ise BlackBerry cephesinden geldi.

BlackBerry, geçmişte de kendi yazılımlarını geliştiren bir şirket olarak biliniyordu. Yaklaşık tüm cep telefonlarının SMS servisine mahkum buca eve gelen ğu zamanlarda BlackBerry, BBM ile çığır açmayı başarmıştı. Elbette sonradan WhatsApp, Facebook Messenger, Instagram gibi uygulamalar hit duruma gelmesi üzerine BBM’de popülaritesini kaybetti.

Ancak BlackBerry’li yetkililer bu durum hakkında tüm dünya ile hem fikir buca eve gelen ğu bilinmiyor. Bununla beraber şirketin yetkili yöneticileri, Facebook’un Instagram ve Whatsapp uygulamalarıyla BlackBerry’nin patentlerini ihlal ettiğini ifade ediyorlar. Bu ihlal için de dava süreci başladığı belirtiliyor.

Aslında BB yetkilileri, bu durum hakkında Facebook ile hemen hemen bir senedir görüştüğü belirtiliyor. Ancak anlaşma yapılmadığı için soluğu mahkeme salonunda aldıkları ortaya çıktı.

Bu yaşananların üzerine Facebook cephesi ise bahse konu patentlerin ihlal edilmediği savunmasını yapıyor. Bunun için ise sonuna kadar acaklarını ifade ediyorlar.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0