Dövme Setup Masaları

Dövme Setup Masaları

Son zamanların en popüler aktivitesi dövme yaptırmak oldu. Bunun için gerekli bazı malzemelere ve eşyalara ihtiyacımız vardır. Bunlardan en önemlisi de dır. Bu masalar dövmecilerin hemen hemen her ihtiyacını karşılayacak olan önemli bir eşyadır. Her türlü malzemeyi muhafaza edecek nitelikte olması ayrıca çok önemlidir.

Dövme Setup Masaları Nasıl Olmalıdır?

Her şeyden önce dayanıklı ve uzun ömürlü olanlarını almaya gayret etmeli ve özen göstermemiz gerekecek.

Ayakları tekerlekli olan ya da uç kısımları plastik kaplama olanlar da tercih edilebilir. Her ikisi de taşınırken ya da sürüklenirken zemine zarar vermeyecek şekilde tasarlanmaktadır.

Çekmeceli olanlar genelde iki katlı olanlar oluyor, malzemeleri muhafaza etmek için üst kısmı çekmeceli olanlar da tercih edilebilir.

Koyulan cihazları da aynı zamanda tartıyor olması gerekmektedir. Dayanıklılığı test edilmeden alınmasını pek tavsiye etmiyoruz.

Dövme Setup Masaları Çeşitleri Nelerdir?

Yukarıda görülen model üst tarafı delikli masa şeklide açılır ve kapanır düzende tasarlanmıştır. Düz olan yer için cihazı kullanabilir diğer delikli olan kısımda malzemeleri muhafaza edebilirsiniz.

Yukarıdaki şekilde iki katlı olmakla beraber aynı zamanda çekmeceli diye bahsettiğimiz dövme setup masasıdır. Malzemeleri çekmecede cihazı da ikinci rafta rahatlıkla kullanabilir ve muhafaza edebilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz bu dövme masası da üç katlı ve tekerleklidir. Kolayca sürüklenebilir, zemine zarar vermez, aynı zamanda genişliği de ebatı da gayet uygundur. En üst rafında cihazı istediğiniz gibi taşıyabilirsiniz. Üç katlı setup masaları son fotoğraftaki gibi düz ya da çapraz bir şekilde dizayn edilmiş olabiliyor. Her ikisinin de kullanımı çok avantajlıdır ama çapraz olarak dizayn edilenlerde malzemelere daha kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Setup masaları genelde siyah toz ile boyanmıştır. Bu görüntünün sürekli aşınmaması için nemli bir bez ile temizliğini gerektiği zaman yapmamız yeterli olacaktır. Her deterjanlarla temizlik yaptığımızda iyice silinmediği takdirde muhafaza edilen malzemelere zarar verebilir. Alındığı zamanlarda garanti süresinin uzun olması konusuna özellikle özen gösterilmelidir. Her hangi bir arıza durumunda anında el atılması için bu gerekli bir durumdur.

Dövme Setup Masaları

Dövme yapılırken dövmecilerin en çok ihtiyacı olan eşyalardan biri de Setup masalarıdır. Birçok malzemeyi sığdırabilecekleri masalardır. Genelde iki katlı olanları mevcuttur. Toz boyalardan yapılmaktadırlar. Tekerlekli ve ucu plastik kaplamalardan oluşmaktadırlar.

Dövme Setup Masaları Çeşitleri Nelerdir?

Tüm rafları birbirine eşit olanları yukarıdaki şekilde görüldüğü gibidir. Ayakları tekerleklidir ve kolayca sürüklenebilir. Toz boyadan yapılmıştır. Yüksekliği hemen hemen 55 ile 60 cm arasındadır.

Beyaz toz boyayla boyanmış olan bu masalar, iki katlıdır. En üstteki masayı genelde dövme çizimi olarak kullanan dövmecilerimiz de bulunmaktadır. Aynı şekilde ayakları tekerleklidir. Kolayca taşınabilir.

En üst ve en alt katındaki iki rafa sahip olan bu masalar genelde daha az tercih edilir çünkü kullanışlılık bakımından diğerlerine nazaran daha az işlev görmektedir. Fiyat olarak üç basamaklılara göre daha uygundur.

 

Yukarıdaki modelde diğerlerinden ayrı olarak bir tane çekmecesi bulunmaktadır. Malzemelerin fazlasını çekmeceye koymamız için aslında çok güzel bir yöntem. Dövme iğneleri sonuçta steril edilmesi gereken malzemelerdir ve iyi korunması gerekmektedir. Fazla dövme malzemesine sahip olan yerler bu şekilde çekmeceli olanları tercih edebilirler.

Dövme Setup Masaları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her firmanın kendi işine en çok yarayacak olan malzemeler farklıdır. Bunları alırken de dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Dövmecilerin de dövme setup masalarını alırken dikkat etmesi gerekenler şunlardır;

-Rafların birbirine sağlam şekilde tutturulmuş olması gerekmektedir.

-Ayaklarının yere tam oturan şekilde olanı tercih etmediysek tekerlekli olanı tercih edebiliriz. Uç kısımlarının plastik ile kaplı olması zemine zarar vermesini engelleyecektir.

-Tekerlekli olması kolay hareket edilmesine ve taşınmasına kolaylık sağlayacaktır.

- Malzemelerin sürekli yer değiştireceğinde basamaklarda kalın bir çıkıntı olması şarttır. Bu malzemelerin sürekli olarak yere düşmesini engelleyecektir.

-Bu tarz işimize en çok yarayacak olan malzemeler internetten sipariş edilmemelidir. Her hangi bir eksik tarafı olup olmadığını anlamamız için bizzat gidilip görülerek seçilmesi başlıca önemi olan konulardandır.

-Aldığımız malzemelerin garanti süresine dikkat etmemiz gerekmektedir. En uzun garanti süresi hangisiyse ondan tercih edilmelidir. Olası bir durumda bu durum avantajlı olmanıza yardımcı olmaktadır.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0