Düğün Davetiyesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiyesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İnsanların en stresli ve en mutlu oldukları dönemler vardırve bunların başında da düğün hazırlıkları gelir. Her şey belli bir düzeniçerisinde olmak zorundadır ve eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Ancakdüğünlerde her ne kadar bir şeylerin dört dörtlük gitmesini hesap ediyorolsanız da bu mümkün olmayacaktır. Çünkü lükste nasıl bir sınır yoksa konuevlilik hazırlığı olduğunda da bir sınır yoktur. Evlilik hazırlıklarındanbahsettiğimizde akla ilk gelen şeyinde düğün davetiyeleri olduğunu biliyoruz.Çiftler bu mutlu günde kendilerini yalnız bırakmayacak olan insanlarıçağırırlarken belli bir konsept şeklinde düşünür ve ona göre hareket ederler.Bu mizde ise düğün davetiyesi seçimi nasıl olmalıdır bu konu hakkındadetaylı bilgiler verelim istedik. Çünkü hayatınızın bundan sonraki bölümünüyakından ilgilendirecek ve adeta başlangıcı olacak bu özel günde her şeyindesize özel olması gerekiyor. Düğün siseçerken öncelikli olarak konseptin nasıl olacağı ve insanlara bu davetiyelerinnasıl ulaştırılacağı kararlaştırılmalıdır. Bu tek başınıza alacağınız bir kararolmadığından dolayı seçimi eşlerin mutlaka kendilerinin birlikte yapmış olmasıgerekiyor. 

Düğün davetiyesinin sipariş işlemi düğünden belli bir süre öncesindetamamlanmak zorundadır ve fiyatlarını da basılacak olan sayı etkileyecektir.Davetiyenin seçiminin yapılması ise ve baskıya giderek hazır hale getirilmesiyaklaşık olarak 1 haftalık bir süre almaktadır. Bunun içinde dağıtım ve düğüntarihini baz alarak basım gününün belirlenmesi gerekir.  Davetiyelerin basımının tamamlanmasındansonra ise isimlerin yazılması aşamasına geçilir. Her davetiye bir aileyi temsilettiğinden dolayı herkese aynı özen ve güzellikle teslim edilmesi gerekiyor.Bunun içinde çiftler bu özel güne yakınlarını ve sevdiklerini çağırırken herşeyin şık olmasını tercih ederler. Düğün  ise birbirinden farklı olabilir. Bunun içinde mutlaka genellikleseçilen modelin gösterişli olması tercih edilir. İsterseniz bir düğündavetiyesi için konsept nasıl olması gerekiyor bunu bir ele alalım.

Davetiye Konsepti NasılOlmalıdır?

Düğün nde dikkat edilecek olan nokta konsept olmalıdır. Eskiden bellibir düzen doğrultusunda eçilen davetiyeler günümüzde belli bir konsepttehazırlanıyor. Davetiyenin rengi, modeli konsepte göre belirlenirken her şeyindedavetiye basım öncesinde belirlenmiş olması gerekli. Düğünün nerede yapılacağıplanlandıktan sonra konsept belirlenecek bu nedenle de düğün bir kırda yapılacaksaona göre kapalı bir salonda yapılacaksa ona göre konsept ayarlanmasıgereklidir. Konseptte bir diğer önemli hususta düğünün yapılacağı mevsimdir.Dolayısıyla bu seçim birbirini etkileyen ve birbirine bağlı olan bir terciholacaktır. Mevsimi önemli kılan şey ise davetiyelerin renklerinin belirlenmesioluyor. Mesela sonbahar da bir düğün tercih edilecekse o zaman turuncu ve kızıltonlar seçilebilir. Ancak kışın beyaz renkler daha dikkat çekecektir. Yazaylarına baktığımızda ise gözde renklerin kırmızı, yeşil ve mavi renklerolduğunu söyleyebiliriz.

Davetiyelerde ise zarfın renginin birbirine zıt olmasıtercih edilir. Bunun nedeni ise birbirine zıt olan renklerin daha çok dikkatçekiyor olmasından kaynaklanır. Son olarak bahsedeceğimiz husus ise davetiyelerindağıtılma zamanlarıdır.

Düğün DavetiyesininNe Zaman Dağıtılması Gerekir?

 

Düğün davetiyesiyle ilgili tercihler belirlenmiş ve her şeyhazır iken davetiyenin dağıtılmasına ise 1 ay ya da 3 hafta kala başlanmasıgerekiyor. İnsanların belli bir program dahilinde sizin düğününüze geleceğiniasla unutmamalısınız. Bunun içinde düğün davetiyesinin mutlaka davetlilereöncesinden ulaştırılması ve insanların planlamalarını ona göre yapmasınısağlamalısınız. Zamanından önce dağıtılan bir davetiye iyi olmayacağı gibi geçdağıtılan bir davetiye de düğününüze daha az kişinin katılması anlamınagelebilecektir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER