Google Reklam Ücreti

Google Reklam Ücreti - Fiyatlar

Google Reklam Ücreti

Google Reklam Ücreti Konusu

 

 Google, reklam gelirinizi ve bütçenizi anlık olarak takip edebilmektedir. konusunda kesin bir fiyat vermek oldukça zordur. Google reklam ücretleri kampanya ve maliyetlere göre değişiklik gösterebilir.

Google reklam fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Bunlar; kampanya da hedef alınan ülke, şehir gibi yer belirlemeleri reklam verenin amaçları, piyasada ki rekabet başlıca unsurlar arasın da yer alır. Özellikle de rekabet, google reklam ücretini etkileyen en büyük unsurdur. Rekabet reklam fiyatlarının artmasına neden olur.

 Google Reklamlarında Ücretlendirme Nasıl Olur?

 En bilindik yöntemlerden biri olan tıklama başına ücretlendirmedir. Bu sistemin kullanılması. Verilen reklama her tıklamada bir ücret belirlenmesi yöntemidir. Verilen reklamın fiyat olarak bir kotası vardır. Örneğin bu kota 60 tl'dir. Her tıklama 0.60 kuruştur. Kota dolana kadar reklam google platformunda kalır.

 ​Bir diğer yöntem ise görüntüleme ile ücretlendirme. Bu yöntem ise görüntüleme başına ücretlendirme yapan bir sistemdir. Bu yöntem ise diğer tıklama yöntemine göre daha farklıdır. Reklamın 2000 görüntülemesi olduğu zaman 2 birime eşit olur. Birim ile ücret hesaplanır

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2019, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0