İnstagram Yeni Özelliği Getirmeye Hazırlanıyor: Regram!

İnstagram en çok beklenen özelliklerden birini getirmeye hazırlanıyor. Fotoğraf paylaşma özelliği yani “regram” ancak düşünülen şekilde değil.

İnstagram Yeni Özelliği Getirmeye Hazırlanıyor: Regram!

İnstagram en çok beklenen özelliklerden birini getirmeye hazırlanıyor. Fotoğraf paylaşma özelliği yani “regram” ancak düşünülen şekilde değil.

 

Kullanıcılar, Twitter’da bulunan retweet özelliği gibi paylaşım yapabilme özelliğinin İnstagram’a gelmesini bekliyor. Diğer mevcut uygulamalar aracılığıyla başkasının yayınladığı fotoğraf kişinin kendi profilinde yayınlanabiliyor ya da ekran görüntüsü sayesinde yeniden paylaşılabiliyor anca kullanıcılar retweet benzeri özelliğin uygulamaya dahil olmasını istiyor.

 

Geçtiğimiz aylarda test aşaması halinde olan özellik beklenmedik bir şekilde yeniden test ediliyor. İnstagram hikayeler kısmını geliştirmek isteyen platform “regram” özelliğini hikayeler kısmına dahil etmeyi planlıyor.

 

“Regram” Özelliği Fotoğraf Akışında Olmayacak

Başkasının paylaştığı fotoğrafı 3.part uygulamar aracılığıyla yapıldığı üzere kendiniz eklemişsiniz gibi paylaşmayı mümkün kılan bir özellik bekleniyordu. Yorum, beğen paylaş butonlarının yanında yer alması beklenen “regram” özelliği fotoğraf akışında olmayacak. Platform, özelliğin hikayeler kısmında yer almasını uygun gördü. Paylaşılan bir fotoğrafı hikayenize koyabileceğiniz regram test aşamasında.

 

Test kullanıcılarından Zachary Shakked instagrama gelen yeni özelliğin görsellerini sosyal medyada paylaştı. Seçenekler arasında “gönderiyi hikayene ekle” alternatifi bulunuyor. Bu seçeneğe tıklandığında paylaşılan fotoğraf gönderiyi paylaşan kişinin ismiyle beraber hikayenize ekleniyor. Başkalarının gönderilerini kendi arşivinde bulundurmak istemeyen kullanıcılar için daha kullanışlı görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 23:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0