Müşteriler Google 'a Dava Açtı İşte Gelişmeler

Google’ın Pixel ve Pixel XL modellerinin mikrofonlarında üretim hatası iddiasıyla dava açıldı işte detaylar; San Francisco’da bir hukuk firması ...

Müşteriler Google 'a Dava Açtı İşte Gelişmeler

Google’ın Pixel ve Pixel XL modellerinin mikrofonlarında üretim hatası mı var?

San Francisco’da bir hukuk firması Google’a dava açtı. Google’a açılan davanın sebebi olarak ise, ilk nesil Pixel ve Pixel XL ‘in üretiminde hatalar olmasına rağmen satışına devam etmesi gösterildi.

Patricia Weeks ve Waleed Anbar adlı Amerika vatandaşları, firmaya başvurarak 2016 yılında Google’ın Pixel model telefonunu aldıklarını ancak cihazın mikrofonunda bulunan sıkıntılar sebebiyle cihazı istedikleri şekilde kullanamadıklarını iddia ettiler.

İkili, Google’ın servislerine defalarca başvurdu ancak Google herhangi bir geri ödeme yapmadı. Firma, geri ödeme yapmamasının yanı sıra telefonu değiştirmeye bile yanaşmadı. İkilinin başvurduğu hukuk firması konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Dr. Weeks, Pixel'i satın aldığında telefonda mikrofon arızası ğunu bilmiyordu. Eğer Google bu konuda kendisine bir uyarıda bulunsaydı zaten o telefonu almazdı. Dr. Weeks telefonu 2016 yılının aralık ayında aldı hatayı ise 2017 yılının mart ayında Google'a bildirdi. Anbar ise bunu 2018 yılının ocak ayında yaptı” ifadelerine yer verdi.

Google tarafından yapılan açıklamada garanti süresinin dğunu, ayrıca davanın devam ediyor olması sebebiyle açıklama yapmanın doğru olmayacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2018, 22:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0