Parmak İzli Kapı Kilidi Sistemleri

Parmak İzli Kapı Kilidi Sistemleri

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte artık beklentileri çok daha fazla karşılayan ürünler de hazırlanabiliyor. Bunlardan biri de parmak izi ile çalışan kapı kilidi sistemleridir. Hem evlerde hem de işyerlerinde kullanılabilen bu sistemler, güvenlik endişesi duyanlar başta olmak üzere, sıklıkla anahtar kaybedenler için de çözüm niteliğinde olabiliyor.

Parmak izi ile kapı açan bu sistemler iki farklı modelde hazırlanıyor. İlki kilidin yanına monte edilen bir parmak izi tanıma aparatı ile kapının açılmasını sağlayan sistemleridir. Diğeri ise kilinin hemen altına parmak izi sensörünün buca eve gelen ğu sistemlerdir. Her iki model de buca eve gelen kça pratik bir şekilde kullanılabiliyor. Anahtar taşıma derdinden kurtarıyor olması da dikkatlerden kaçmıyor.

İlk etapta bu tasarımlar incelendiğinde, çok kolay kırılabilecek bir yapıya sahip buca eve gelen kları izlenimini verebilir. Ancak kapı kilidi üretiminde lider markalar tarafından geliştirilen bu sistemler, kırma teşebbüsü durumunda anında kapının açılmasını otomatik bir şekilde engelleyebiliyor. Dolayısıyla hırsızlık gibi olaylara karşı, üst düzey bir güvenlik sunabilen mekanizmaya sahip buca eve gelen klarını söylemek mümkün.

Parmak İzli Kapı Kilidi Kullanımı Yaygınlaşıyor!

Parmak izli kapı kilitleri ilk üretilmeye başlandığında, sadece üst düzey güvenlik gerektiren işyerlerinin giriş sistemlerine entegre ediliyordu. Ancak zamanla fiyatlarının bir miktar düşmesi ve üretim yapan firmaların sayısının artması ile beraber, daha yaygın bir kullanım alanına kavuştu. Artık “akıllı bina” olarak tabir dilen yaşam alanlarında da parmak izi kapı kilitleri kullanılmaya başlandı.

Bu kapı kilidi çeşitlerinde en çok merak edilen husus, sadece 1 parmak izi ile çalışıp çalışmadığı oluyor. Elbette aynı mekanın çok sayıda kişi tarafından kullanılıyor olabildiği, üretici firmaların farkında buca eve gelen ğu bir durum. Bu nedenle parmak izli kapı kilidi modellerinin hemen hepsinde, 10 tane farklı parmak izi, sisteme tanıtılabiliyor.

Kalabalık aileler, personel sayısı fazla olan ofisler için de özel sipariş ile daha fazla parmak izinin tanıtılabileceği modeller üretilebiliyor. Bu ürün modelleri arasında pille çalışanlar da mevcut. Kapı açıldıktan sonra, iç kısmından piller değiştirilebiliyor. Ayrıca pil azaldığında uyarı veren modeller de mevcut buca eve gelen ğundan pilin sürekli kontrol edilmesine gerek kalmıyor.

Kaynak: //www.hirdavatmalzeme.com/kapi-kilidi

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0