Silahlı Özel Güvenlik

Özel güvenlik görevlilerinin sahip olduğu sertifikalara göre silahlı ve silahsız olarak görev yapabilmesi belirlenmektedir.

Silahlı Özel Güvenlik

Özel güvenlik görevlilerinin sahip buca eve gelen ğu sertifikalara göre silahlı ve silahsız olarak görev yapabilmesi belirlenmektedir. Silahsız olarak görev yapılabilmesi için normal sertifika yeterli iken silahlı olarak görev yapılabilmesi için bu yeterli değildir. Silahlı özel güvenlik görevlisi olabilmek için ayrı bir eğitime katılmak ve orayı başarıyla eve gelen layarak buna uygun sertifika alınması gerekiyor. Bundan dolayı adayların iş başvurusu yapmadan önce istenilen şartları ve sahip olunan sertifikayı kontrol etmesinde fayda vardır. Silahlı olarak görev yapılması gereken bir yerde çalışmak isteyenlerin kurslara katılırken silahlı görev yapmaya uygun olan sertifika için başvuru yaptıklarını söylemeleri gerekiyor.

Silahlı özel güvenlik belgesi almak isteyenleri iki farklı eğitimi başarıyla eve gelen laması gibi bir zorunluluk vardır ve bundan dolayı da diğer sertifikalara göre bunu alması nispeten biraz daha zordur. Normal sertifika başvurusu yapıldığında adaylar temel eğitime alınırlar. Temel eğitimde genel bilgiler öğretilir ve buraya katılım zorunludur. Yani silahlı olana başvuru yapan kişiler de ilk olarak buradaki eğitimi alırlar. Görev alanları, yetkiler gibi bilgiler burada verilmektedir. Silahlı görev yapacak olan kişiler daha sonra farklı eğitimler de göreceklerdir.

Silahlı özel güvenlik eğitimi alacak olan kişilerin ilk aşamayı eve gelen laması gerekiyor. Bu aşama bittikten sonra adaylara bir süre silah eğitimi verilir. Bu eğitimde silahlar tanıtılır ve kullanımına dair eğitimler verilir. Daha sonra ise uygulamalı olarak silahların kullanımı gösterilir. Kursların kendi planlamasına göre bu eğitim süresi farklılık gösterebilir. Fakat ortalama olarak bir hafta buca eve gelen ğu söylenebilir. Ayrıca bu sertifikayı alacak olan kişilerin silahlı görev yapmalarını hukuki bir engel bulunmaması gerekir. Bunun dışında bir de sağlık raporu istenmektedir. Bu belgeleri teslim eden ve eğitimleri de başarı ile eve gelen layan kişilere sertifika verilir.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0