Visual Basic Kodlama Kuralları

Microsoft, bu konuda yönergeleri izleyen örnekler ve belgeler geliştirmektedir. Aynı kodlama kurallarını izlemek isterseniz, aşağıdaki avantajları elde etmeniz mümkün olacaktır.

Visual Basic Kodlama Kuralları

Microsoft, bu konuda yönergeleri izleyen örnekler ve belgeler geliştirmektedir. Aynı kodlama kurallarını izlemek isterseniz, aşağıdaki avantajları elde etmeniz mümkün olacaktır.

-Kodlarınızın tutarlı bir görünümü olur, böylelikle okuyucular düzenlere göre değil içeriklere daha iyi odaklanabilirler.

-Okuyucular önceki deneyimle ilgili varsayımlar yapabildiğinden kodunuzu daha hızlı bir şekilde öğreneceklerdir.

-Kodu daha kolay kopyalayabilir, değiştirebilir veya bakımlarını yapabilirsiniz.

-Kodlarınızın, Visual Basic için en iyi uygulamaları gösterdiği sağlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kodlama günümüzde pek çok insan tarafından kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile bazı siteler insanların kodlama alanlarında gelişimi içinde imkanlar sunmaktadır. Bu sitelerde genellikle pastebin ve paste2 hizmetleri de bulunmaktadır. İnsanlar bu sayede evlerinde internet üzerlerinden kendilerini kolay bir şekilde geliştirebilmektedir. Bu şekilde kendilerini geliştirip iyi yerlere gelen pek çok insanda bulunmaktadır.

Günümüzde kodlamanın pek çok farklı kuralları bulunmaktadır. Bu kurallar sayesinde yazdığınız kodlar ve programlar daha iyi bir hal almaktadır. Kodlama ile ilgili kurallar şu şekildedir;

-Adlandırma kuralları

-Düzen kuralları

-Yorum oluşturma kuralları

-Program yapısı

-Dil kuralları

Bu ve bunlar gibi daha pek çok kurallar bulunmaktadır. Yani anlayacağınız kodlamalar düşünüldüğü kadar kolay bir şey değildir. Biz kullanıcılar olarak bilmesek de evlerimizde ve günlük yaşantılarımızda kullandığımız en ufak bir teknolojik aletlerin altında bile binlerce satır kod yer almaktadır. Yani biz bilmesek de görmesek de kodlamalar hayatlarımızın bir parçası olmuştur.

Kodyapıştır sitesi de sizlere kodlama alanlarında pek çok hizmetler sunmaktadır. Kodlamalarda kendilerinizi geliştirmek için ve yeni bilgi birikimlerine sahip olmak için çok amaçlı bir site olmaktadır. Kaliteli ve güvenilir hizmetleri kullanıcılar tarafından da söylenmektedir. Güvenilirliğini kanıtladıklarını bu siteyi sizlere ücretsiz sunarak da görebiliriz. Bu site sayesinde kodlamalarınızı paylaşabilirsiniz. Artık evlerinizden online olarak bu siteler üzerinden kodlamalarınızı da kolayca paylaşmanız mümkün olmuştur. Ayrıca kodlama aleminin vazgeçilmezleri olan ve çoğu sitelerde bulunmayan pastebin ve paste2 işlemlerini de siz müşterilerine güvenilir ve kaliteli bir şekilde sunmaktadır. Artık kodlama alanında kendinizi geliştirmek ve bu alandaki tüm bilgileri öğrenmek oldukça kolay olmaktadır.

Öncel eski Ahmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0