Xiaomi'den Müthiş Atak: Fiyatı Yarıya Düşüyor

Çinli telefon üreticileri arasında yükselen dev Xiaomi, daha fazla uygun fiyatlı telefonlarıyla teknoloji dünyasında büyük bir yere sahip olduğunu gösterdi.

Xiaomi'den Müthiş Atak: Fiyatı Yarıya Düşüyor

Çinli telefon üreticileri arasında yükselen dev Xiaomi, daha fazla uygun fiyatlı telefonlarıyla teknoloji dünyasında büyük bir yere sahip ğunu gösterdi. Her ne kadar geride kalan günlerde Xiaomi'nin patronu şirketin imajını ve kar düzeyini artırmak için fiyatları yükselteceğini duyursa da, düşük fiyat politikası devam edecek gibi duruyor. Bu açıdan şirketin ekranı katlanabilen Galaxy Fold ve Huawei Mate X'e kıyasla üretimini meydana getirdiği benzer düzeydeki telefonu yarı fiyatına satacak.

Ekranı katlanabilen telefon yarışına çok yakında Xiaomi de yer alacak. Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold, türünün ilk örnekleri de olabilir. Basitçe ekranı ikiye katlanabilen bu telefonlar hem tablet hem telefon olarak kullanıma sahip. Ekranı en açıldığında bir tabletten farksız ve 7 inç'ten büyük ekranlarıyla aynı zamanda üç uygulamayı kullanabiliyor. Yani geniş ekran konumunda WhatsApp bir yanda, YouTube ve Gmail bir yanda açık duruma gelebilir. Oldukça kullanışlı yapısı ile göz druyor.

Öte yandan yeni bir teknoloji olmasından ötürü fiyatları standart bir telefona göre de kça fazla. Galaxy Fold'un 1980 dolarlık fiyatı pek çok kullanıcı için fazla bir fiyat; Türkiye fiyatının da 10 bin TL'nin altında olması düşünülmüyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER